Zdjęcie okładkowe artykułu: East News
East News

Tenisista Kei Nishikori został laureatem nagrody Japan Pro Sports Awards, dla najlepszego japońskiego sportowca 2014 roku.

W tym artykule dowiesz się o:

Kei Nishikori w tym roku jako pierwszy singlista z Azji w dziejach tenisa awansował do finału turnieju wielkoszlemowego (US Open) oraz został pierwszym japońskim singlistą w historii w czołowej dziesiątce rankingu ATP (obecnie jest notowany na piątej pozycji). Prócz tego wygrał turnieje w Memphis, Barcelonie, Kuala Lumpur i Tokio oraz zagrał w finale imprezy ATP Masters 1000 w Madrycie. [ad=rectangle] - To był rok mojego spełnienia. W przyszłym też chcę dawać z siebie wszystko, więc mam nadzieję, że znów znajdę się w wielkoszlemowym finale - powiedział 24-latek z Shimane, który nie był obecny na oficjalnej gali, ponieważ przebywa na Florydzie, gdzie przygotowuje się do startu nowego sezonu.

Nagrody Outstanding Performance Awards za wybitne osiągnięcia sportowe otrzymali sumita Yokozuna Hakuho i baseballista Chihiro Kaneko. Natomiast najlepszym sportowcem młodego pokolenia został wybrany 21-letni Ichinojō Takashi, uprawiający sumo.