Australian Open: Pierwszy krok Łukasza Kubota ku obronie tytułu w deblu

Łukasz Kubot i Jeremy Chardy pokonali parę Jesse Huta Galung / Daniele Bracialli i awansowali do II rundy Australian Open 2015 w grze podwójnej mężczyzn.

Marcin Motyka
Przed rokiem w Melbourne Park Łukasz Kubot przeżył najpiękniejsze chwile w zawodowej karierze, wspólnie z Robertem Lindstedtem wygrywając Australian Open w grze deblowej. Teraz Polak staje przed niełatwym zadaniem obrony głównego trofeum, a partneruje mu nie Szwed, lecz Jeremy Chardy.
Pierwszy krok ku obronie tytułu Kubot postawił w czwartek. W I rundzie zmagań gry podwójnej lubinianin i Chardy pewnie pokonali holendersko-włoski duet Jesse Huta Galung / Daniele Bracciali 6:3, 6:4.

O losach pierwszego seta zadecydowało jedno przełamanie, uzyskane przez Kubota i Chardy'ego w szóstym gemie. W kolejnym polsko-francuska para obroniła break pointa, po czym zakończyła premierową odsłonę.

W drugiej partii Polak i jego francuski partner w drugim gemie obronili piłkę na przełamanie przy serwisie reprezentanta Trójkolorowych, a po chwili sami uzyskali breaka. Chardy miał kłopoty z podaniem w drugim secie i w końcu został przełamany na 3:3.

Polsko-francuski duet stracił przewagę breaka, jednak natychmiast ją odzyskał, notując przełamanie w siódmym gemie. Na kolejną chwilę słabości już sobie nie pozwolił i zakończył mecz w dziesiątym gemie drugiego seta przy serwisie 27-latka z Pau.
Statystyki meczu I rundy debla Statystyki meczu I rundy debla
Przeciwnikami Kubota i Chardy'ego w 1/16 finału będą reprezentanci gospodarzy Alex Bolt i Andrew Whittington. W czwartek Australijczycy niespodziewanie wygrali 7:6(4), 7:6(4) z rozstawionymi z numerem 15. Marinem Draganją i Henrim Kontinenem.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 40 mln dolarów australijskich
czwartek, 22 stycznia

I runda gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot (Polska) / Jérémy Chardy (Francja) - Jesse Huta Galung (Holandia) / Daniele Bracciali (Włochy) 6:3, 6:4

Czy Łukasz Kubot i Jeremy Chardy wygrają mecz II rundy debla?