Marta Domachowska bez powodzenia w Grenoble

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Marta Domachowska nie zagra w głównej drabince singla halowego turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów rozgrywanego na kortach twardych w Grenoble.

29-letnia Marta Domachowska, aktualnie 886. rakieta globu, rozegrała w sobotę swój drugi w sezonie 2015 mecz po blisko 10-miesięcznej przerwie. Przed dwoma tygodniami warszawianka uległa Belgijce Elenie van der Sypt 2:6, 3:6 w I rundzie eliminacji do turnieju ITF w niemieckim Kaarst. [ad=rectangle] W sobotę polska tenisistka, która w kwietniu 2006 roku zajmowała już nawet 37. miejsce w świecie, zmierzyła się z Sofie Oyen. Klasyfikowana obecnie na 667. pozycji Belgijka zwyciężyła naszą reprezentantkę w I rundzie eliminacji po trzysetowym boju 6:7(4), 6:3, 6:2.

Domachowska zanotowała trzy asy, cztery podwójne błędy oraz wykorzystała pięć z 12 break pointów. Polka wygrała w sumie 108 punktów, ale jej 22-letnia przeciwniczka zdobyła ich o osiem więcej. Oyen miała ponadto pięć asów, dziewięć podwójnych błędów oraz dziewięć przełamań.

W głównej drabince singla zawodów w Grenoble pewne miejsce mają dwie inne Polki, Magda Linette (WTA 133) i Paula Kania (WTA 156).

Źródło artykułu: