ATP Zagrzeb: Serhij Stachowski pokonał Bornę Coricia, 41 minut Ricardasa Berankisa

Borna Corić już na I rundzie zakończył swoje występy w turnieju ATP w Zagrzebiu, przegrywając z Serhijem Stachowskim. Do 1/8 finału finału bez kłopotów awansował Ricardas Berankis.

W jubileuszowej, dziesiątej edycji PBZ Zagreb Indoors zabraknie najbardziej utytułowanego tenisisty w historii tego turnieju, czterokrotnego mistrza Marina Cilicia, który wciąż nie doszedł do pełnej sprawności po kontuzji barku. Wobec tego, z najwyższym numerem rozstawienia wystąpi inny reprezentant gospodarzy, Ivo Karlović. [ad=rectangle] Miejscowi fani i organizatorzy imprezy liczyli również na udany występ Borny Coricia, lecz 19-latek zakończył swoje zmagania już w pierwszym dniu. Pogromcą utalentowanego reprezentanta Chorwacji został Serhij Stachowski, który zwyciężył w godzinę i 26 minut.

Premierowe przełamanie Stachowski wywalczył w trzecim gemie, gdy przy break poincie posłał znakomity bekhend pod nogi atakującego przy siatce rywala. W siódmym gemie Ukrainiec znów odebrał serwis swojemu przeciwnikowi, po czym zakończył partię otwarcia zwycięstwem 6:4.

Drugi set rozpoczął się od breaka dla Stachowskiego, lecz Ćorić dał nadzieję swoim fanom, notując przełamanie powrotne. W gemach piątym i szóstym sytuacja powtórzyła się - znów Ukrainiec wywalczył przełamanie, lecz natychmiast stracił przewagę.

Podanie nie było w tym meczu bronią Ćoricia, bo w dziewiątym gemie tenisista z Zagrzebia po raz kolejny został przełamany, tym razem popełniając podwójny błąd serwisowy. 29-letni Stachowski stanął przed szansą na zakończenie meczu, którą wykorzystał, i awansował do 1/8 finału, gdzie zmierzy się z Blazem Kavciciem bądź rozstawionym z numerem szóstym Michaiłem Jużnym.

Mecz otwarcia tegorocznej edycji PBZ Zagrzeb Indoors trwał zaledwie 41 minut. Ricardas Berankis nie dał szans szans Lukášowi Lacko, wygrywając 6:0, 6:2. Kolejnym przeciwnikiem Litwina będzie oznaczony "czwórką" Gilles Muller.

PBZ Zagreb Indoors, Zagrzeb (Chorwacja) ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 439,4 tys. euro poniedziałek, 2 lutego

I runda gry pojedynczej:

Serhij Stachowski (Ukraina) - Borna Ćorić (Chorwacja) 6:2, 6:4 Ričardas Berankis (Litwa) - Lukáš Lacko (Słowacja) 6:0, 6:2

wolne losy: Ivo Karlović (Chorwacja, 1); Adrian Mannarino (Francja, 2); Guillermo García-López (Hiszpania, 3); Gilles Muller (Luksemburg, 4)