ATP Montpellier: Powtórzyć wynik z Perth, Jerzy Janowicz gra o ćwierćfinał z Benoitem Paire'em

W środowy wieczór Jerzy Janowicz powalczy o miejsce w ćwierćfinale halowego turnieju ATP World Tour 250 w Montpellier. Rywalem Polaka będzie starający się odzyskać dawną formę Francuz Benoit Paire.

Rafał Smoliński
W poniedziałek Jerzy Janowicz po niezwykle dramatycznym boju pokonał Dustina Browna, z trudem unikając porażki już w I rundzie zawodów Open Sud de France. 24-letni łodzianin zwyciężył reprezentanta Niemiec 2:6, 7:6(1), 7:5, broniąc w sumie sześciu piłek meczowych, z czego aż cztery w drugiej partii.
- Jestem szczęśliwy, że nie przegrałem już w I rundzie. W drugim secie on był bardzo blisko zwycięstwa. Jednak znów okazało się, że w tenisie wszystko się może zdarzyć. Po raz drugi gram w Montpellier. Lubię ten turniej i lubię występować we Francji, gdzie zazwyczaj gram dobrze - powiedział po meczu Janowicz.

W środę czeka Janowicza starcie Benoitem Paire'em, który obecnie zajmuje w rankingu ATP 149. pozycję. W 2013 roku Francuz był już nawet 24. rakietą świata, ale słabsza forma i problemy zdrowotne sprawiły, że szybko znalazł się on poza Top 100. Pochodzący z Awinion tenisista nie bez problemów pokonał we wtorek gruzińskiego kwalifikanta Nikołoza Basilaszwilego, odnosząc pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od US Open 2014.

O niezwykle barwnej postaci reprezentanta Trójkolorowych pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie. Paire był do Wimbledonu 2013 prawdziwą zmorą Łukasza Kubota, bowiem aż czterokrotnie ogrywał lubinianina w głównym cyklu, zanim Polak okazał się lepszy na trawnikach przy Church Road. Z Janowiczem Francuz zmierzył się w walce o punkty tylko raz, w II rundzie challengera rozgrywanego w Salzburgu, gdzie zwyciężył w trzech setach.

Na początku 2015 roku Janowicz i Paire spotkali się w Perth w ramach Pucharu Hopmana. Łodzianin pokonał Francuza w dwóch setach i dał Biało-Czerwonym awans do wielkiego finału. Następnie reprezentant Trójkolorowych szybko odpadł w eliminacjach Australian Open i wrócił do kraju, gdzie wygrał turniej ITF w Bressuire. We wtorek odniósł swoje 75. zwycięstwo w głównym cyklu, podobnie jak Polak w poniedziałek. Janowicza może czekać w środę niełatwe zadanie, ponieważ niesiony dopingiem francuskiej publiczności Paire zawsze jest w stanie się wznieść na wyżyny swojego tenisa.

Open Sud de France, Montpellier (Francja)