Mardy Fish powrócił na kort!

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Mardy Fish rozegrał pierwszy mecz od półtora roku. Amerykanin stanął na starcie rozgrywanego w obecnym tygodniu turnieju rangi ATP Challenger Tour w Dallas.

Mardy Fish po raz ostatni pojawił się na korcie 20 sierpnia 2013 roku, kreczując w meczu II rundy turnieju ATP w Winston-Salem z Juanem Monaco. Amerykanin od blisko trzech lat zmaga się z kłopotami z sercem, przeszedł nawet operację i istniało niebezpieczeństwo, że już nigdy nie będzie mógł zawodowo grać w tenisa. [ad=rectangle] Tymczasem w środę Kalifornijczyk rozegrał pierwszy od ponad półtora roku pojedynek w rozgrywkach pod egidą ATP. Fish zgłosił się do gry podwójnej turnieju challengerowego w Dallas, a partneruje mu jego trener, Mark Knowles, były lider deblowego rankingu i zwycięzca trzech wielkoszlemowych w grze podwójnej oraz jednego w grze mieszanej.

Powrót na zawodowe korty 33-latek z Los Angeles uczcił zwycięstwem. W I rundzie debla imprezy The RBC Tennis Championships of Dallas Fish i Knowles wygrali 6:4, 7:5 z najwyżej rozstawioną parą turnieju, James Cerretani / James Cluskey.

W walce o półfinał Fish i Knowles, którzy w Dallas występują dzięki dzikiej karcie, zagrają z meksykańskimi kwalifikantami Hansem Verdugo i Lucasem Patino, którzy w I rundzie pokonali 7:5, 7:6(5) Chase'a Buchanana i Rhyne'a Williamsa.

Fish zaplanował również swój powrót do rozgrywek najwyższej rangi. W zawodach głównego cyklu ma pojawić się w turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells, który rozpocznie się 9 marca.

Źródło artykułu: