ATP Memphis: Dodig i Brown w II rundzie, Donaldson lepszy w starciu młodych rakiet

Ivan Dodig i Dustin Brown w dwóch setach odprawili swoich rywali i awansowali do II rundy turnieju ATP w Memphis. Swoje pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu zdobył Jared Donaldson.

Michał Pochopień
Zaledwie 58 minut było potrzebne Ivanowi Dodigowi do osiągnięcia awansu do 1/8 finału turnieju Memphis Open. W I rundzie imprezy rozgrywanej w stanie Tennessee Chorwat pokonał Tejmuraza Gabaszwiliego 6:2, 6:2.
W meczu rozgrywanym na korcie Grandstand tenisista pochodzący z Medziugorie zaprezentował świetną dyspozycję. Reprezentant Chorwacji posłał 12 asów, wygrał 20 z 22 punktów rozegranych po trafionym pierwszym podaniu i nie dał przeciwnikowi żadnej szansy na przełamanie.

Kolejnym rywalem Dodiga będzie John Isner, który dzięki wolnemu losowi rozpocznie zmagania w Memphis od II rundy. W dotychczasowych bezpośrednich starciach obu tenisistów jest remis 1-1.

Po serii trzech porażek z rzędu smaku zwycięstwa zaznał Dustin Brown, który w I rundzie zawodów ATP w Memphis pokonał Marinko Matosevicia 6:4, 6:4. Następny rywal Niemca zostanie wyłoniony z pary Steve Johnson - Dudi Sela.

Pierwsze zwycięstwo w imprezie głównego cyklu odniósł będący na fali Jared Donaldson. Kilka tygodni temu młody Amerykanin sięgnął po tytuł w turnieju rangi ATP Challenger Tour, a w poniedziałek dzięki pokonaniu innego tenisisty młodego pokolenia, Stefana Kozlova, awansował do 1/8 finału zawodów w Memphis.

Po wyrównanej pierwszej partii w której było aż siedem przełamań, drugi set to całkowita dominacja Donaldsona. 18-latek mieszkający w Chepachet znalazł sposób na młodszego rywala i wygrał tę odsłonę bez straty gema. Donaldson z zaciekawieniem będzie śledził poczynania Sama Querreya i Benjamina Beckera, gdyż lepszy z tego pojedynku zmierzy się z nim w II rundzie Memphis Open.

Swój mecz wygrał również inny z reprezentantów Stanów Zjednoczonych - Donald Young. 25-letni tenisista urodzony w Chicago wyrzucił poza burtę rozstawionego z numerem ósmym Adriana Mannarino. W tie breaku drugiego seta Amerykanin obronił trzy setbole, a następnie wykorzystał drugą z piłek meczowych.