WTA Antwerpia: Zwycięska bitwa Alize Cornet z Belindą Bencić, awans Schiavone

Alize Cornet pokonała Belindę Bencić i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier rozgrywanego na korcie twardym w hali w Antwerpii.

Turniej w Antwerpii powraca do kalendarza po kilkuletniej nieobecności. W latach 2002-2008 odbyło się siedem edycji. W belgijskiej imprezie triumfowały największe sławy - dwa razy Venus Williams, trzy razy Amelie Mauresmo oraz po jednym razie Kim Clijsters i Justine Henin.
We wtorek rozegranych rozstało sześć meczów I rundy. Najbardziej zacięty bój stoczyły Alize Cornet (WTA 19) i Belinda Bencić (WTA 37). Francuzka zwyciężyła 1:6, 6:2, 7:5 po dwóch godzinach i ośmiu minutach walki. 25-latka z Nicei popełniła 13 podwójnych błędów i siedem razy oddała podanie, ale sama też siedem razy przełamała Szwajcarkę. Obie tenisistki zdobyły po 76 punktów. W II rundzie Cornet zagra z ćwierćfinalistką ubiegłorocznego Wimbledonu Barborą Zahlavovą-Strycovą (WTA 23), która wygrała 6:2, 6:2 z Yaniną Wickmayer (WTA 66). Pierwszą rywalką najwyżej rozstawionej Eugenie Bouchard będzie Mona Barthel (WTA 42), która rozbiła 6:2, 6:0 kwalifikantkę Klaartje Liebens (WTA 332). W trwającym 52 minuty spotkaniu Niemka zaserwowała sześć asów oraz zdobyła 19 z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Andrea Petković, bohaterka minionego weekendu w Pucharze Federacji, turniej rozpocznie od spotkania z Alison van Uytvanck (WTA 102). Grająca dzięki dzikiej karcie Belgijka we wtorek pokonała 6:2, 6:3 Magdalenę Rybarikovą (WTA 47). W ciągu 78 minut gry reprezentantka gospodarzy zgarnęła 24 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Annika Beck (WTA 63) wygrała 6:3, 6:1 z Karin Knapp (WTA 53). Niemka obroniła pięć z siedmiu break pointów, a sama wykorzystała wszystkie sześć szans na przełamanie rywalki, jakie miała. Włoszka zdobyła tylko pięć z 21 punktów przy swoim drugim podaniu. W II rundzie jest Francesca Schiavone (WTA 81), która w ciągu 67 minut pokonała 6:3, 6:1 Klarę Koukalovą (WTA 43). W II rundzie mistrzyni Rolanda Garrosa 2010 spotka się z Andżeliką Kerber.

BNP Paribas Fortis Diamond Games, Antwerpia (Belgia)