Challenger Wrocław: Porażka Fischera, Nielsen i Marterer uzyskali awans

Frederik Nielsen i Maximilian Marterer awansowali do drabinki głównej turnieju ATP Challenger Tour we Wrocławiu. W decydującej fazie porażkę poniósł Martin Fischer.

Michał Pochopień
Do turnieju głównego we Wrocławiu awansował Maximilian Marterer, który pokonał rozstawionego z "czwórką" Tomislava Brkicia 6:3, 3:6, 7:6(5). W meczu trwającym godzinę i 53 minuty młody Niemiec posłał 12 asów i popełnił trzy podwójne błędy. Reprezentant Niemiec zrewanżował się Bośniakowi za zeszłoroczną porażkę w zawodach ITF Futures w Turcji.
W III rundzie spotkali się dwaj tenisiści specjalizujący się w grze deblowej. W starciu Frederika Nielsena z Michaiłem Jełginem lepszy okazał się reprezentant Danii. Na korcie w hali AZS do uzyskania rozstrzygnięcia potrzebne było rozegranie trzech setów. W ciągu dwóch godzin i sześciu minut gry triumfator Wimbledonu w grze podwójnej z 2012 roku zaserwował 15 asów i wygrał 50 z 72 akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu.

W decydującej fazie eliminacji zmagania we Wrocławiu zakończył rozstawiony z numerem drugim Martin Fischer. 28-latek z Austrii musiał uznać wyższość młodszego od o dziewięć lat Laslo Djere. Serb zaprezentował świetną dyspozycję serwisową - posłał 14 asów i wygrał 72 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu.

Wrocław Open, Wrocław (Polska)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 85 tys. euro
poniedziałek, 16 lutego

III runda eliminacji gry pojedynczej:

Laslo Djere (Serbia, 5) - Martin Fischer (Austria, 2) 7:6(4), 4:6, 6:3
Mirza Bašić (Bośnia i Hercegowina, 7) - Isak Arvidsson (Szwecja) 3:6, 6:4, 7:6(3)
Maximilian Marterer (Niemcy) - Tomisłav Brkić (Bośnia i Hercegowina, 4) 6:3, 3:6, 7:6(5)
Frederik Nielsen (Dania) - Michaił Jełgin (Rosja) 6:3, 3:6, 7:6(4)