Challenger Wrocław: Miłe złego początki w wykonaniu Kapasia, Polak odpadł w II rundzie

Andriej Kapaś mecz z Janem Mertlem rozpoczął dobrze - od wygrania seta. Niestety kolejne dwie partie padły łupem Czecha, który awansował do ćwierćfinału turnieju we Wrocławiu.

Michał Pochopień
Andriej Kapaś nie zdołał powtórzyć zeszłorocznego wyniku z Andrii, gdzie zaliczył ćwierćfinał turnieju rangi ATP Challenger Tour. W II rundzie zawodów we Wrocławiu Polak uległ w starciu z doświadczonym Janem Mertem.
Kapaś już w drugim gemie przegrał własne podanie, jednak ostatecznie inauguracyjna partia padła jego łupem. Przy stanie 2:4 reprezentant Polski odrobił straty. Kolejne akcje przyniosły bardzo wyrównaną grę, jednak inicjatywa leżała po stronie tenisisty pochodzącego z Kijowa, który w 11. gemie wyszedł na prowadzenie, a następnie sięgnął po zwycięstwo w tej odsłonie.

Drugi set miał zupełnie inny przebieg - reprezentant Czech zaczął grać bardzo ofensywnie, dzięki czemu zmuszał rywala do śmielszej gry, która przyniosła dużą liczbę błędów po stronie Kapasia. Zarówno w drugiej, jak i w trzeciej odsłonie Mertl bardzo szybko wyszedł na prowadzenie, co było kluczem do końcowego zwycięstwa.

- W każdym secie miałem wahania koncentracji, popełniałem dużo niewymuszonych błędów. Nie był to mój najlepszy mecz, wyciągnę z niego wnioski i będę walczyć w kolejnych zawodach. Teraz wyruszam do Kioto, gdzie zagram w turnieju głównym - ocenił Kapaś.