Cykl ITF: Drugi z rzędu singlowy finał Magdy Linette

Magda Linette awansowała w piątek do finału turnieju ITF o puli nagród 25 tys. dolarów rozgrywanego na kortach twardych w Nowym Delhi.

Rafał Smoliński
23-letnia Magda Linette wygrała w piątek dziewiąty mecz z rzędu na zawodowych kortach. Po triumfie w Grenoble tenisistka z Poznania pokonała w półfinale imprezy w Nowym Delhi Dalilę Jakupović 6:2, 6:3 i stanie w sobotę przed szansą na zdobycie 10. mistrzostwa w singlu.
O triumf w indyjskich zawodach rozstawiona z numerem drugim Linette zagra w sobotę z oznaczoną "siódemką" Tadeją Majerić. Zarówno Polka, jak i 24-letnia Słowenka nie straciły w Nowym Delhi jeszcze seta. Obie panie spotkały się wcześniej tylko raz, w I rundzie zeszłorocznego turnieju WTA Challenger (125K Series) rozgrywanego w Tajpej, gdzie nasza reprezentantka zwyciężyła 6:4, 6:0.

W piątek o miejsce w finale debla zawodów w Altenkirchen starały się Sandra Zaniewska i Anna Klasen. Polka i Niemka przegrały jednak po niesamowitej walce z najwyżej rozstawionymi w drabince Sandrą Klemenschits i Tatjaną Marią 2:6, 7:6(0), 8-10.

piątek, 20 lutego
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Altenkirchen (Niemcy), 25 tys. dolarów, kort dywanowy w hali

półfinał gry podwójnej:

Sandra Klemenschits (Austria, 1) / Tatjana Maria (Niemcy, 1) - Sandra Zaniewska (Polska) / Anna Klasen (Niemcy) 6:2, 6:7(0), 10-8