Challenger Quimper: Andriej Kapaś awansował do II rundy

Andriej Kapaś pokonał w dwóch setach Elie Rousseta i awansował do II rundy turnieju rangi ATP Challenger Tour we francuskim Quimper.

Michał Pochopień
Początkowo rywalem Andrieja Kapasia miał być Brytyjczyk Liam Broady, jednak w środę okazało się, że 21-latek pochodzący ze Stockport wycofał się z turnieju w Quimper i w jego miejsce wskoczył "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, a zarazem partner deblowy Polaka - Elie Rousset.
W pierwszej partii reprezentant Polski dwa razy przełamał podanie przeciwnika, co wystarczyło do zapisania tego seta na jego konto. Mieszkający w Zabrzu Kapaś bardzo dobrze serwował i w inauguracyjnej odsłonie wygrał 14 z 16 punktów rozegranych po trafionym pierwszym podaniu.

Jedyne przełamanie w drugim secie Polak zdobył w trzecim gemie, dzięki dobremu returnowi, z którym nie poradził sobie rywal i posłał piłkę w siatkę. Do końca meczu Kapaś nie musiał bronić ani jednego break pointa i pewnie zwyciężył 6:3, 6:3.

W trwającym zaledwie 59 minut meczu Kapaś posłał 11 asów, popełnił jeden podwójny błąd i wygrał 85 proc. akcji rozegranych po trafionym pierwszym podaniu. W starciu z Francuzem Roussetem 25-letni Polak przełamał podanie rywala trzy razy.

O ćwierćfinał Kapaś powalczy w czwartek z notowanym obecnie na 266. miejscu Brytyjczkiem Edwardem Corriem, który we wtorek pokonał reprezentanta gospodarzy, Vincenta Millota. Dla Polaka i Brytyjczyka będzie to pierwsze oficjalne starcie na zawodowych kortach.

Po regulaminowym odpoczynku Kapaś przystąpił jeszcze w środę do rywalizacji w grze podwójnej. Zabrzanin i Rousset przegrali jednak 4:6, 3:6 z holendersko-brytyjską parą Sander Arends i Darren Walsh.

Open BNP Paribas Bangue de Bretagne Quimper, Quimper (Francja)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 42,5 tys. euro
środa, 4 marca

I runda gry pojedynczej:

Andriej Kapaś (Polska, SE) - Elie Rousset (Francja, LL) 6:3, 6:3

I runda gry podwójnej:

Sander Arends (Holandia) / Darren Walsh (Wielka Brytania) - Andriej Kapaś (Polska) / Elie Rousset (Francja) 6:4, 6:3

Czy Andriej Kapaś awansuje do ćwierćfinału turnieju w Quimper?