WTA Kuala Lumpur: Karolina Woźniacka zatrzymała Alexandrę Dulgheru i zdobyła 23. tytuł

Karolina Woźniacka została triumfatorką turnieju WTA International na kortach twardych w Kuala Lumpur. W finale Dunka pokonała Alexandrę Dulgheru.

W drodze do finału w Kuala Lumpur Karolina Woźniacka (WTA 5) nie straciła seta. W decydującym meczu Dunka pokonała 4:6, 6:2, 6:1 Alexandrę Dulgheru (WTA 94). Była liderka rankingu wywalczyła 23. singlowy tytuł w głównym cyklu (bilans finałów 23-16). W ten sposób serię ze zdobytymi tytułami przedłuży do 2015 roku (od 2008 co sezon wygrywa przynajmniej jeden turniej). Dla Rumunki był to trzeci finał w grze pojedynczej. W latach 2009-2010 wygrała turniej w Warszawie.
Po przegraniu I seta, na otwarcie II Woźniacka miała serię 11 punktów zdobytych z rzędu. W decydującej partii Dunka odskoczyła na 5:0. Mogła wygrać 6:0, ale zmarnowała pierwszego meczbola. Drugą piłkę meczową wykorzystała w siódmym gemie. W ciągu godziny i 50 minut czystego czasu gry (mecz był przerywany przez deszcz) Woźniacka zaserwowała trzy asy oraz zdobyła 37 z 51 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dunka wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. - Myślę, że dobrze grała w całym meczu - powiedziała była liderka rankingu. - [Dulgheru] próbowała grać agresywnie i uderzała piłkę wcześnie. Ale wiedziałam, że wczoraj miała trudny meczu, więc grałam swój tenis i cały czas starałam się wywierać na niej presję. Myślę, że w II i III secie wzmacniałam stopniowo moją grę, co się opłaciło.

Teraz Dunka przeniesie się do Indian Wells, gdzie zdobyła tytuł w 2011 oraz grała w finale w 2010 i 2013 roku. Poza triumfem w Kalifornii wygrała jeszcze jeden turniej rangi Premier Mandatory, w Pekinie w 2010 roku.

W deblu najlepsze okazały się Chen Liang i Yafan Wang, które w finale pokonały 4:6, 6:3, 10-4 rozstawione z numerem trzecim Ukrainki Julię Bejgelzimer i Olgę Sawczuk. W środę Chinki obroniły sześć piłek meczowych w ćwierćfinale. Każda z nich w ten weekend wywalczyła pierwszy tytuł w głównym cyklu.

BMW Malaysian Open był ósmym turniejem w regionie Azji i Pacyfiku w sezonie (po Brisbane, Shenzhen, Auckland, Sydney, Hobart, Australian Open i Pattaya City). Teraz rywalizacja przeniesie się do Ameryki Północnej, a następnie do Europy.

BMW Malaysian Open, Kuala Lumpur (Malezja)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
niedziela, 8 marca

finał gry pojedynczej:

Karolina Woźniacka (Dania, 1) - Alexandra Dulgheru (Rumunia) 4:6, 6:2, 6:1

finał gry podwójnej:

Chen Liang (Chiny) / Yafan Wang (Chiny) - Julia Bejgelzimer (Ukraina, 3) / Olga Sawczuk (Ukraina, 3) 4:6, 6:3, 10-4