Challenger Ra'anana: Andriej Kapaś bez powodzenia w deblu, polski wtorek w Izraelu

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Po niedzielnej porażce w eliminacjach do turnieju singla zawodów ATP Challenger Tour w Ra'ananie Andriej Kapaś nie zdołał wywalczyć miejsca w drabince debla.

25-letni Andriej Kapaś zgłosił się do turnieju debla wspólnie z Adrianem Sikorą, z którym w piątek cieszył się z triumfu w imprezie ITF w Ramat Hasharon. Polsko-słowacka para musiała jednak przystąpić do dwustopniowych eliminacji i w I rundzie zmierzyła się z Konstantinem Krawczukiem i Denisem Mołczanowem. Po 52 minutach lepsi okazali się oznaczeni "dwójką" Rosjanin i Ukrainiec, którzy zwyciężyli 6:4, 6:2. [ad=rectangle] W Electra Israel Open pozostali z Polaków jeszcze Michał Przysiężny i Mateusz Kowalczyk, którzy pierwsze mecze rozegrają we wtorek. 31-letni głogowianin w I rundzie singla zmierzy się z Ukraińcem Ilją Marczenką (początek o godz. 10:00 naszego czasu), a po przerwie na odpoczynek zagra razem z Białorusinem Siergiejem Betowem z izraelskim duetem Daniel Cukierman i Ram Kapach.

Z występującymi dzięki dzikiej karcie tenisistami gospodarzy, Barem Tzufem Botzerem i Benem Pataelem, spotkają się z kolei Kowalczyk i Igor Zelenay.

Electra Israel Open, Ra'anana (Izrael) ATP Challenger Tour, kort twardy, pula nagród 125 tys. dolarów poniedziałek, 30 marca

I runda eliminacji gry podwójnej:

Konstantin Krawczuk (Rosja, 2) / Denis Mołczanow (Ukraina, 2) - Andriej Kapaś (Polska) / Adrian Sikora (Słowacja) 6:4, 6:2

Źródło artykułu: