WTA Bogota: Awans Eliny Switoliny, Lourdes Dominguez pozostaje w grze o trzeci tytuł

Elina Switolina pokonała Dankę Kovinić i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bogocie.

W styczniu w Brisbane Elina Switolina (WTA 27) awansowała do półfinału, eliminując po drodze Andżelikę Kerber. W środę w Bogocie Ukrainka pokonała 6:3, 6:1 Dankę Kovinić (WTA 109) i awansowała do drugiego ćwierćfinału w sezonie. W trwającym 57 minut spotkaniu 20-latka z Charkowa zaserwowała cztery asy oraz zdobyła 24 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Poza tym wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Jej rówieśniczka z Czarnogóry popełniła dziewięć podwójnych błędów.
Kolejną rywalką Switoliny będzie Irina Falconi (WTA 91), która wygrała 5:7, 6:2, 6:3 z Diną Pfizenmaier (WTA 144). Amerykanka w I secie nie wykorzystała prowadzenia 4:1, ale w dwóch kolejnych partiach wygrała wszystkie swoje gemy serwisowe, a sama przełamała rywalkę trzy razy. W trwającym dwie godziny i trzy minuty spotkaniu Niemka popełniła 11 podwójnych błędów.

Lourdes Dominguez (WTA 120) pokonała 7:6(5), 6:0 Beatriz Haddad Maię (WTA 190). Hiszpanka w I secie wróciła z 0:3 oraz obroniła dwa setbole przy 5:6. W ciągu 94 minut gry 34-latka z Barcelony obroniła sześć z ośmiu break pointów, a sama pięć razy przełamała rywalkę. Domínguez w swojej karierze zdobyła dwa singlowe tytuły w głównym cyklu, oba w Bogocie (2006, 2011). Poza tym w 2007 roku triumfowała tutaj także w deblu.

Teliana Pereira (WTA 130) wygrała 7:5, 7:5 z Mandy Minellą (WTA 195). Brazylijka w każdym z setów musiała gonić wynik - w I wróciła z 0:3, a w II z 1:3. Dwa lata temu została ona pierwszą od 1990 roku Brazylijką, która awansowała do półfinału turnieju WTA w singlu, a osiągnęła go właśnie w Bogocie. Poza tym Pereira może się pochwalić jeszcze jednym półfinałem (Rio de Janeiro 2014).

Claro Open Colsanitas, Bogota (Kolumbia)

Lourdes Domínguez (Hiszpania) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia, Q) 7:6(5), 6:0

Cykl ITF: Katarzyna Piter przerwała serię porażek, Polka lepsza od półfinalistki Wimbledonu

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Elina Switolina awansuje do półfinału turnieju WTA w Bogocie?