Puchar Federacji: Agnieszka Radwańska rozpocznie meczem z Martiną Hingis!

W piątek odbyła się ceremonia losowania gier spotkania Polska - Szwajcaria rozgrywanego w ramach baraży o Grupę Światową Fed Cup. Sobotnie zmagania rozpoczną Agnieszka Radwańska i Martina Hingis!
Rafał Smoliński

O ile nominacje do gier singlowych w zespole Tomasza Wiktorowskiego nie podlegały żadnej dyskusji, o tyle decyzja Heinza Gunthardta budzi spore zaskoczenie. Kapitan szwajcarskiej ekipy desygnował do gry Timeę Bacsinszky oraz Martinę Hingis, byłą liderkę rankingu WTA, która po raz ostatni rywalizowała w singlu we wrześniu 2007 roku.

To właśnie Hingis meczem z Agnieszką Radwańską rozpocznie sobotnie zmagania w Zielonej Górze. Obie panie grały ze sobą wcześniej tylko raz, w 2007 roku w Miami, gdzie w trzech setach górą była krakowianka. Po zakończeniu tego spotkania na kort wyjdą Urszula Radwańska i Timea Bacsinszky. Młodsza z krakowskich sióstr będzie chciała wziąć rewanż za porażki doznane w 2009 roku w Stambule oraz w marcu tego roku w Monterrey.

W niedzielę gry rozpoczną pierwsze rakiety obu krajów, Agnieszka Radwańska i Timea Bacsinszky. Panie na zawodowych kortach się nie spotykały, ale w juniorskim Roland Garros 2005 górą była Szwajcarka. Następnie na korcie zaprezentują się Urszula Radwańska i Martina Hingis, a jeśli zajdzie jeszcze taka potrzeba, to dojdzie do meczu deblowego, do którego wstępnie nominowane zostały Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska oraz Bacsinszky i Hingis.

Biało-Czerwone zagrają ze Szwajcarkami w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego w Zielonej Górze i będzie to drugie starcie obu ekip w Pucharze Federacji. W 1974 roku drużyny te spotkały się w ramach turnieju rozgrywanego w Neapolu, a nasze tenisistki zwyciężyły wówczas bez straty seta 3-0.

Agnieszka Radwańska: Z Martiną mogą być problemy...

Źródło: TVP S.A.

Aby odnieść zwycięstwo nad Szwajcarkami, Polki muszą wygrać przynajmniej trzy gry. Triumfatorki tego spotkania będą w 2016 roku rywalizować w Grupie Światowej Pucharu Federacji. Pokonany zespół będzie natomiast grał w Grupie Światowej II.

Polska - Szwajcaria, Centrum Rekreacyjno-Sportowe, Zielona Góra (Polska)