WTA Strasburg: Magda Linette i Alize Cornet w drodze do Paryża

Magda Linette i Alize Cornet zakończyły w środę zmagania w turnieju WTA International w Strasburgu. Polka i Francuzka udadzą się do Paryża, gdzie wezmą udział w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie.

Rafał Smoliński
Środa nie była udanym dniem dla faworyzowanej w Strasburgu spośród zawodniczek gospodarzy Alize Cornet. Najpierw porażka w II rundzie singla z Jeleną Wiesniną, a następnie przegrany mecz deblowy wspólnie z Magdą Linette. Polsko-francuska para straciła od stanu 2:2 cztery gemy z rzędu i pierwszy set powędrował na konto Nadii Kiczenok i Saisai Zheng.
W drugiej partii Linette i Cornet odpowiedziały kapitalnie, wygrywając sześć kolejnych gemów i całego seta 6:1. Decydujący o losach pojedynku super tie break 23-letnia poznanianka i jej partnerka rozpoczęły jednak fatalnie, bowiem szybko zrobiło się 6-1 dla Ukrainki i Chinki. Straty tej nie udało się już odrobić, dlatego do półfinału awansowały Kiczenok i Zheng.

Oznaczone "dwójką" deblistki o finał strasburskiej imprezy powalczą w piątek z brytyjskim deblem Jocelyn Rae i Anna Smith. Linette i Cornet natomiast udadzą się do Paryża, gdzie wystąpią w singlu i deblu w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 20 maja

ćwierćfinał gry podwójnej:

Nadia Kiczenok (Ukraina, 2) / Saisai Zheng (Chiny, 2) - Magda Linette (Polska) / Alizé Cornet (Francja) 6:2, 1:6, 10-6

Roland Garros: Maraton przełamań dla Pauli Kani