DMŚ w tenisie na wózkach: Triumf Holenderek i Brytyjczyków. Polacy na 12. miejscu

W dniach 25-31 maja rozegrane zostały w Antalyi drużynowe mistrzostwa świata w tenisie na wózkach. W Turcji wystąpili także Polacy.

Rafał Smoliński
W składzie Biało-Czerwonych znaleźli się Albin Batycki, Kamil Fabisiak i Piotr Jaroszewski. Reprezentacja Polski znalazła się w Grupie B z silnymi zespołami Holandii i Francji. Nasi tenisiści nie zdołali w fazie grupowej zdobyć ani jednego punktu, dlatego pozostała im walka o miejsca 9-12 i pozostanie w światowej elicie. Porażki z Koreą Południową i USA przesądziły o spadku Polaków do Grupy Światowej II. Ostatecznie Biało-Czerwoni zajęli w turnieju 12. pozycję.
Po drużynowe mistrzostwo świata w tenisie na wózkach sięgnęli Brytyjczycy, którzy w niedzielnym finale pokonali Francuzów 2:0. Trzecie miejsce zajęli Australijczycy, a czwarte Japończycy.

W turnieju pań najlepsze okazały się Holenderki, które w piątkowym finale zwyciężyły Japonki 2:0. Trzecie miejsce zajęły Brytyjki, natomiast czwarte Niemki.

Nicolas Peifer - Kamil Fabisiak 6:1, 6:0
David Dalmasso / Michael Jeremiasz - Kamil Fabisiak / Piotr Jaroszewski 6:3, 6:1

Mecz o miejsca 9-12

Korea Południowa - Polska 2:1
Sang-Ho Oh - Piotr Jaroszewski 6:3, 6:2
Ha-Gel Lee - Kamil Fabisiak 6:2, 5:7, 4:6
Ha-Gel Lee / Sang-Ho Oh - Kamil Fabisiak / Piotr Jaroszewski 6:1, 6:1