ATP Londyn: Grigor Dimitrow nie obroni tytułu, John Isner wygrał pojedynek na asy z Feliciano Lopezem

Grigor Dimitrow na II rundzie zakończył obronę wywalczonego przed rokiem tytułu na kortach londyńskiego Queen's Clubu. Z imprezą pożegnał się także finalista z ubiegłego sezonu, Feliciano Lopez.

Rafał Smoliński
Już po pierwszym meczu czwartkowej serii gier było wiadomo, że Grigor Dimitrow nie obroni wywalczonego w zeszłym roku mistrzostwa. Sposób na rozstawionego z "szóstką" Bułgara znalazł Gilles Muller, który w ciągu pięciu kwadransów obronił trzy break pointy i postarał się o jedno przełamanie. Leworęczny Luksemburczyk powtórzył tym samym wyczyn z Rotterdamu, gdzie w lutym także zwyciężył Dimitrowa w dwóch setach.
Rywalem Mullera w pojedynku o półfinał turnieju Aegon Championships będzie w piątek najwyżej rozstawiony w drabince Andy Murray. Brytyjczyk, trzykrotny triumfator imprezy na kortach londyńskiego Queen's Clubu, odniósł 11. zwycięstwo nad Fernando Verdasco w głównym cyklu, pokonując tym razem leworęcznego Hiszpana 7:5, 6:4.Prawdziwą kanonadę zafundowali fanom na korcie centralnym John Isner i Feliciano Lopez. Amerykanin zaserwował 36 asów, natomiast Hiszpan - 29. Przy takim obrocie sprawy nie mogło być mowy o jakichkolwiek przełamaniach i o losach każdego z setów decydował tie brek. Lopez obronił w drugiej partii dwa meczbole, podobnie było w 10. gemie trzeciej odsłony. Skapitulował dopiero w tie breaku trzeciego seta, przy wyniku 7:6(5), 6:7(9), 7:6(4).

Isner o miejsce w półfinale zagra w piątek z Viktorem Troickim. Serb powtórzył wynik z zeszłotygodniowej imprezy w Stuttgarcie i pokonał w trzech partiach Marina Cilicia. Triumfator US Open 2014 rozstrzygnął na swoją korzyść pierwszego seta po tie breaku, ale w dwóch kolejnych zdobył łącznie tylko pięć gemów. Isner i Troicki zmierzą się ze sobą po raz szósty w głównym cyklu, a ich dotychczasowy bilans pojedynków wynosi 3-2 dla pochodzącego z Belgradu 29-latka.

Aegon Championships, Londyn (Wielka Brytania)