Wimbledon: Novak Djoković zakończył przygodę Jarkko Nieminena, Raonić lepszy od Haasa

Novak Djoković pokonał występującego po raz ostatni w Wimbledonie Jarkko Nieminena i awansował do III rundy. Seta w pojedynka z Tommym Haasem stracił zeszłoroczny półfinalista, Milos Raonić.

Rafał Smoliński
Wynik pojedynku Novaka Djokovicia z Jarkko Nieminenem nie obrazuje dokładnie tego, co wydarzyło się w środę na korcie centralnym All England Clubu. Leworęczny Fin rozpoczął od przełamania i musiało minąć trochę czasu, zanim lider rankingu ATP złapał właściwy dla siebie rytm. Serb został zmuszony do biegania, do tego jego rywal niejednokrotnie popisywał się znakomitymi uderzeniami z forhendu. Ostatecznie jednak Djoković zdołał pięciokrotnie przełamać serwis Nieminena i zwyciężył po 92 minutach 6:4, 6:2, 6:3.
Djoković zakończył występ Nieminena w Wimbledonie, a w piątek na jego drodze stanie rozstawiony z numerem 27. Bernard Tomic. Tenisista z antypodów w trzech partiach pokonał mocno serwującego Francuza Pierre'a-Huguesa Herberta. W jego ślady poszedł także zeszłoroczny ćwierćfinalista, Nick Kyrgios. Oznaczony "26" Australijczyk bez straty seta zwyciężył Argentyńczyka Juana Monaco.W III rundzie Wimbledonu 2015 Kyrgios spotka się z Milosem Raoniciem, któremu uległ w zeszłym roku na etapie ćwierćfinału. Kanadyjczyk w dwóch pierwszych setach meczu z Tommym Haasem stracił zaledwie dwa gemy, ale później dośwadczony Niemiec nie dał już sobie ani razu odebrać serwisu i reprezentant kraju spod znaku Klonowego Liścia przegrał trzecią partię. Haas zaczął na początku czwartej odsłony coraz bardziej odczuwać ból w prawym barku, ale walczył do końca. Rozstawiony z "siódemką" Raonić zwyciężył go jednak 6:0, 6:2, 6:7(5), 7:6(4).

Grigor Dimitrow spotka się w III rundzie z Richardem Gasquetem. Oznaczony "11" Bułgar miał drobne problemy z pokonaniem Steve'a Johnsona, ale zdołał zakończyć pojedynek z Amerykaninem w trzech partiach. Gasquet z kolei w zaskakująco łatwy sposób poradził sobie ze swoim rodakiem Kennym de Schepperem, którego głównym atutem jest serwis. Rozstawiony z 21. numerem reprezentant Trójkolorowych stracił zaledwie sześć gemów i triumfował bardzo pewnie 6:0, 6:3, 6:3.

W trzech setach zdołał zwieńczyć pojedynek II rundy John Isner. Jego rywal, Matthew Ebden, nie wykorzystał w tie breaku drugiej partii wielkiej szansy na wyrównanie stanu meczu, bowiem prowadził już 6-3. Amerykanin, turniejowa "17", pokonał Australijczyka 6:2, 7:6(8), 6:4. Oznaczony 16. numerem David Goffin zakończył w środę występ w singlu zdolnego reprezentanta gospodarzy, Liama Broady'ego. Belg miał problemy z odniesieniem zwycięstwa tylko w pierwszym secie, a w dwóch kolejnych stracił zaledwie dwa gemy.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w singlu mężczyzn 10,332 mln funtów
środa, 1 lipca

II runda gry pojedynczej:

Novak Djoković (Serbia, 1) - Jarkko Nieminen (Finlandia) 6:4, 6:2, 6:3
Milos Raonić (Kanada, 7) - Tommy Haas (Niemcy) 6:0, 6:2, 6:7(5), 7:6(4)
Grigor Dimitrow (Bułgaria, 11) - Steve Johnson (USA) 7:6(8), 6:2, 7:6(2)
David Goffin (Belgia, 16) - Liam Broady (Wielka Brytania, WC) 7:6(3), 6:1, 6:1
John Isner (USA, 17) - Matthew Ebden (Australia, WC) 6:2, 7:6(8), 6:4
Richard Gasquet (Francja, 21) - Kenny de Schepper (Francja, Q) 6:0, 6:3, 6:3
Nick Kyrgios (Australia, 26) - Juan Mónaco (Argentyna) 7:6(5), 6:3, 6:4
Bernard Tomic (Australia, 27) - Pierre-Hugues Herbert (Francja, Q) 7:6(3), 6:4, 7:6(5)