WTA Bastad: Johanna Larsson lepsza od Barbory Strycovej, czwarty półfinał Szwedki w imprezie

Barbora Strycova przegrała z Johanną Larsson w ćwierćfinale turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Bastad.

Johanna Larsson (WTA 72) w 2011 i 2013 roku doszła w Båstad do finału. Cztery lata temu jej pogromczynią okazała się Polona Hercog , a przed dwoma sezonami szans nie dała jej Serena Williams. W tym roku Szwedka gra tutaj po raz siódmy. Zwycięstwo 6:2, 6:3 nad Barborą Strycovą (WTA 37) dało jej czwarty półfinał w imprezie.
W trwającym 83 minuty spotkaniu Larsson zdobyła tylko dziewięć z 20 punktów przy swoim drugim podaniu, ale też wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. Szwedka osiągnęła drugi singlowy półfinał w sezonie (po Rio de Janeiro). Dla Strýcovej był to piąty ćwierćfinał w tym roku (po Auckland, Sydney, Antwerpii i Pradze). Kolejną rywalką Larsson będzie Julia Putincewa (WTA 74), która wygrała 6:3, 6:4 z Klarą Koukalovą (WTA 105). W trwającym 88 minut spotkaniu Czeszka popełniła siedem podwójnych błędów i zdobyła tylko 10 z 32 punktów przy swoim drugim podaniu. Kazaszka wykorzystała sześć z 12 break pointów i awansowała do pierwszego w karierze singlowego półfinału w głównym cyklu.

Broniąca tytułu Mona Barthel (WTA 52) pokonała 6:1, 7:6(3) Rebeccę Peterson (WTA 164). Niemka obroniła dwie piłki setowe w 12. gemie II partii. W trwającym 88 minut meczu odparła sześć z siedmiu break pointów, a sama wykorzystała wszystkie trzy szanse na przełamanie, jakie miała. Barthel awansowała do pierwszego półfinału od października 2014 roku (Luksemburg).

O finał Niemka zmierzy się z Larą Arruabarreną (WTA 80), która prowadziła 6:3, 5:2 z Janą Cepelovą (WTA 98), gdy Słowaczka skreczowała z powodu kontuzji szyi. Hiszpanka osiągnęła drugi singlowy półfinał w sezonie (po Norymberdze).

Collector Swedish Open, Båstad (Szwecja)