Cykl ITF: Jovana Jaksić za mocna dla Magdaleny Fręch, Katarzyna Kawa przegrała z Martiną Borecką

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Magdalena Fręch nie wystąpi w półfinale turnieju ITF rozgrywanego w Winnipeg. Na etapie ćwierćfinału przegrała także w piątek rywalizująca w Brunszwiku Katarzyna Kawa.

Oznaczona numerem ósmym Magdalena Fręch stawiła dzielny opór najwyżej rozstawionej w Winnipeg Jovanie Jaksić tylko w premierowej odsłonie. Decydujące przełamanie Serbka zdobyła w siódmym gemie i pierwszy set zakończył się wynikiem 6:4. W drugiej partii 17-letnia łodzianka trzykrotnie straciła serwis i przegrała do zera. Jakšić awansowała do półfinału, natomiast Fręch uda się do Nowego Jorku, gdzie za tydzień czeka ją występ w juniorskiej edycji US Open. [ad=rectangle] W Brunszwiku zakończyła się w piątek przygoda Katarzyny Kawy. Lepsza od Polki w każdym secie o jedno przełamanie była Czeszka Martina Borecka, która triumfowała ostatecznie 6:4, 6:4.

O miejsce w finale turnieju debla powalczą w sobotę Justyna Jegiołka i Diana Marcinkevica. Rozstawiona z numerem czwartym polsko-łotewska para zwyciężyła w piątek brytyjski duet Emily Arbuthnott i Freya Christie 5:7, 7:6(3), 10-8. W sobotę na ich drodze staną oznaczone "jedynką" Włoszka Claudia Giovine i Greczynka Despina Papamichail.

piątek, 28 sierpnia wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Winnipeg (Kanada), 25 tys. dolarów, kort twardy

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Jovana Jakšić (Serbia, 1) - Magdalena Fręch (Polska, 8) 6:4, 6:0

Woking (Wielka Brytania), 25 tys. dolarów, kort twardy

półfinał gry podwójnej:

Justyna Jegiołka (Polska, 4) / Diana Marcinkevica (Łotwa, 4) - Claudia Giovine (Włochy, 1) / Despina Papamichail (Grecja, 1) *sobota

ćwierćfinał gry podwójnej:

Justyna Jegiołka (Polska, 4) / Diana Marcinkevica (Łotwa, 4) - Emily Arbuthnott (Wielka Brytania, WC) / Freya Christie (Wielka Brytania, WC) 5:7, 7:6(3), 10-8

Brunszwik (Niemcy), 15 tys. dolarów, kort ziemny

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Martina Borecká (Czechy) - Katarzyna Kawa (Polska, 8) 6:4, 6:4

Źródło artykułu: