US Open: Trzysetowy bój i porażka Marcina Matkowskiego i Nenada Zimonjicia w ćwierćfinale

Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić nie zagrają w półfinale debla wielkoszlemowego US Open 2015. We wtorek polsko-serbska para przegrała po trzysetowym boju z Jamiem Murrayem i Johnem Peersem.

Rafał Smoliński

Para Jamie Murray i John Peers ma swoją renomę w męskim tourze, wszak 13 razy grała w finałach i sięgnęła po sześć tytułów. W 2015 roku obaj panowie triumfowali razem w Brisbane i Hamburgu oraz bili się o zwycięstwo na trawnikach Wimbledonu, gdzie jednak lepsi w trzech setach okazali się Jean-Julien Rojer i Horia Tecau.

We wtorek na Grandstandzie Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić mogli się spodziewać trudnej przeprawy i tak też było, choć szczecinianin i jego partner dobrze weszli w mecz. W ósmym gemie problemy przy własnym serwisie miał Murray, a przy trzecim break poincie dla Polaka i Serba w aut posłał woleja Peers.

Oznaczona ósmym numerem brytyjsko-australijska para odpowiedziała jednak w drugim secie. Tym razem to Zimonjić znalazł się w opałach w czwartym gemie i przeciwnicy pewnie wykorzystali swoją szansę. W premierowej odsłonie lepsi o breaka byli Polak i Serb, natomiast w drugiej 6:3 zwyciężyli Murray i Peers.

Trzecia partia była bardzo zacięta i wyrównana. W piątym gemie Matkowski trzema chytrymi serwisami oddalił niebezpieczeństwo utraty podania. Później obie pary serwowały już poprawnie i kwestię zwycięstwa rozstrzygnął tie break. W rozgrywce tej jeszcze przed zmianą stron woleja zepsuł szczecinianin i rywale osiągnęli przewagi, której nie oddali już do końca.

Przy trzecim meczbolu Polak został zmuszony do błędu, dzięki czemu Murray i Peers zwyciężyli po godzinie i 47 minutach 3:6, 6:3, 7:6(4). W sumie brytyjsko-australijski debel wygrał o sześć piłek więcej od rywali (88-82) i w nagrodę zagra o finał US Open 2015 ze Steve'em Johnsonem i Samem Querreyem lub Leonardo Mayerem i João Sousą. Matkowski i Zimonjić otrzymają za występ w Nowym Jorku po 360 punktów do rankingu ATP oraz czek na sumę 67675 dolarów do podziału.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy (Decoturf), pula nagród w deblu mężczyzn 2,463 mln dolarów
wtorek, 8 września

ćwierćfinał gry podwójnej
:

Jamie Murray (Wielka Brytania, 8) / John Peers (Australia, 8) - Marcin Matkowski (Polska, 4) / Nenad Zimonjić (Serbia, 4) 3:6, 6:3, 7:6(4)