WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Oświadczenie prezesa PZT w sprawie dyskwalifikacji tenisistów

W czwartek decyzją organu ITU, Arkadiusz Kocyła i Piotr Gadomski zostali zdyskwalifikowanych za naruszenie przepisów antykorupcyjnych. Do zaistniałej sytuacji odniósł się prezes Polskiego Związku Tenisowego, Jacek Muzolf.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik

Treść oświadczenia Prezesa Polskiego Związku Tenisowego:

"Za złamanie przepisów programu antykorupcyjnego, decyzją Tennis Integrity Unit (TIU), organu który funkcjonuje przy Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF), dwóch polskich zawodników, Piotr Gadomski i Arkadiusz Kocyła, ukarani zostali finansowo i zdyskwalifikowani, odpowiednio na siedem i na pięć lat.

W imieniu władz Polskiego Związku Tenisowego wyrażamy swoje wielkie zdumienie zaistniałą sytuacją. Jednocześnie w sposób jak najsurowszy potępiamy zarówno samo zjawisko, jak i fakt, że to przedstawiciele naszego kraju znaleźli się wśród osób, uczestniczących w zabronionym procesie ustawiania zawodowych pojedynków tenisowych.

W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że Piotr Gadomski, który uczestniczył w dwóch ważnych dla nas programach, akcji Klub Kibica oraz internetowej telewizji PZT, ze skutkiem natychmiastowym został odsunięty od udziału w obu tych przedsięwzięciach. Podjęliśmy też decyzję o unieważnieniu jego licencji zawodniczej.

O innych postanowieniach w odniesieniu do obu zawodników, a także o konkretnych działaniach Polskiego Związku Tenisowego, mających na celu intensywniejsze niż do tej pory uświadamianie naszym reprezentantom zagrożeń, z jakimi już mają i niestety coraz częściej będą teraz mieć do czynienia podczas zawodowych turniejów, poinformujemy wkrótce.

Za Zarząd Polskiego Związku Tenisowego
Prezes
Jacek Muzolf"

Marit Bjoergen trenuje w 6. miesiącu ciąży. Narciarką zainteresowali się naukowcy

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Radva Ninja 0
  Muzolf logic. Zamiast pogadać najpierw z Gadomskim, ewentualnie dogadać się, że go "zawieszają" w obowiązkach KK i TP do czasu wyjaśnienia, to od razu z grubej rury.

  Za to Kocyła siedzi cicho, co do niego widocznie nie ma wątpliwości.

  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • grolo 0
  Uważam, że Prezes się pośpieszył . Wszczął radykalne działania, dokładając od siebie (od PZT) dodatkowe kary. Sprawia to wrażenie, jakby chciał być nagle świętszy od papieża. A przecież sprawa jeszcze nie jest do końca wyjaśniona. W każdym cywilizowanym prawie istnieje możliwość odwołania się i rewizji wyroku. I póki zarzuty nie będą ostatecznie potwierdzone, wszelkie wyroki i słowa potępienia powinny być wstrzymana.
  A jeden z potępionych się odwołał. Po to są środki odwoławcze, by z nich skorzystać. Nikt z założenia nie jest nieomylny, także wysokie urzędy i komisje.
  Póki sprawa nie jest rozstrzygnięta DO KOŃCA, wstrzymajcie się S.Fakty i wstrzymajcie się wy, czytelnicy S.Faktów, z ocenianiem. Łatwo kogoś skrzywdzić, o wiele trudniej krzywdę naprawić, o ile w ogóle.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • jadro ciemnosci 0
  To trza w ogóle uświadamiać, że są kary za ustawianie meczów?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×