Puchar Davisa: Michał Przysiężny rozpocznie z Martinem Klizanem

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Michał Przysiężny i Martin Klizan otworzą barażowe spotkanie, którego wagą jest awans do Grupy Światowej Pucharu Davisa. Tuż po nich na korcie pojawią się Jerzy Janowicz i Norbert Gombos.

W czwartek w jednej z gdyńskich restauracji rozlosowano kolejność gier barażowego spotkania Grupy Światowej Pucharu Davisa pomiędzy Polską a Słowacją. Zmagania w piątek otworzy pojedynek Michała Przysiężnego z Martinem Klizanem, najwyżej notowanym w ekipie naszych rywali. Obaj tenisiści pojawią się na korcie o godzinie 15:00. Tuż po nich publiczność zgromadzona w hali Gdynia Arena będzie miała okazję zobaczyć Jerzego Janowicza, lidera polskiej drużyny, oraz Norberta Gombosa, drugiego singlistę Słowacji.

W sobotę o godzinie 13:00 do głosu dojdą debliści. Marcin Matkowski w parze z Łukaszem Kubotem powalczą z Igorem Zelenayem i Andrejem Martinem. W niedzielę o godzinie 12:00 na kort wyjdą pierwsze rakiety obu krajów - Janowicz i Klizan. Jeśli losy meczu nadal nie zostaną rozstrzygnięte, o ostatni punkt powalczą Przysiężny i Gombos.

Polska - Słowacja, Gdynia Arena, Gdynia (Polska) Baraż o Grupę Światową, kort twardy w hali piątek-niedziela, 18-20 września

Gra 1.: Michał Przysiężny - Martin Kližan *piątek od godz. 15:00 Gra 2.: Jerzy Janowicz - Norbert Gombos *piątek Gra 3.: Łukasz Kubot / Marcin Matkowski - Andrej Martin / Igor Zelenay *sobota od godz. 13:00 Gra 4.: Jerzy Janowicz - Martin Kližan *niedziela od godz. 12:00 Gra 5.: Michał Przysiężny - Norbert Gombos *niedziela

Źródło artykułu: