WTA Tokio: Christina McHale rywalką Magdy Linette, Tomljanović lepsza od Brengle

Madison Brengle odpadła w ćwierćfinale turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Tokio. Do półfinału awansowała Christina McHale.

East News

Madison Brengle (WTA 42) miała szansę na trzeci półfinał w sezonie. W Hobart wygrała siedem meczów (zaczynała od kwalifikacji) i dopiero w walce o tytuł przegrała z Heather Watson. W Stuttgarcie wyeliminowała Petrę Kvitovą, a w spotkaniu o finał uległa Andżelice Kerber. W Tokio w ćwierćfinale zmierzyła się z Ajlą Tomljanović (WTA 61). Amerykanka przegrała 6:1, 3:6, 4:6.

W III secie Brengle od 1:5 zdobyła trzy gemy i miała break pointa na 5:5, ale Tomljanović udało się zamknąć pojedynek. W trwającym godzinę i 54 minuty meczu Amerykanka zgarnęła tylko 18 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obie tenisistki zaliczyły po pięć przełamań. Chorwatka zdobyła o jeden punkt więcej od rywalki (85-84). Było to drugie spotkanie obu tenisistek w sezonie. W Strasburgu zdecydowanie lepsza była Tomljanović (6:1, 6:1).

Chorwatka osiągnęła drugi półfinał w sezonie. W Pattaya City dopiero w finale przegrała z Danielą Hantuchovą. Kolejną rywalką Tomljanović będzie Yanina Wickmayer (WTA 86), która wygrała 3:6, 6:3, 6:4 z Kateryną Bondarenko (WTA 85). W trwającym dwie godziny i 15 minut spotkaniu Belgijka zaserwowała osiem asów oraz zgarnęła 39 z 52 punktów przy swoim pierwszym podaniu. 25-latka z Hasselt osiągnęła drugi półfinał w sezonie (po Pradze).

W ostatnim meczu dnia, w deszczowym Tokio, Christina McHale (WTA 60) pokonała 2:6, 6:3, 6:3 Saisai Zheng (WTA 70). Chinka popełniła sześć podwójnych błędów i zdobyła tylko 10 z 32 punktów przy swoim drugim podaniu. Amerykanka obroniła sześć z dziewięciu break pointów i przełamała rywalkę cztery razy. W ten sposób awansowała do pierwszego półfinału od września 2014 roku (Seul). O drugi finał w głównym cyklu (Acapulco 2014) McHale zagra z Magdą Linette (WTA 84). Do tej konfrontacji dojdzie w sobotę, około godz. 7:00 rano czasu polskiego.

Japan Women's Open Tennis, Tokio (Japonia)