Australian Open: Dwoje Polaków o krok od awansu

Urszula Radwańska i Łukasz Kubot awansowali do trzeciej rundy eliminacji do wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Polacy, nie bez problemów, pokonali swoich rywali i są o jedno zwycięstwo od awansu.

Adam Naruszewicz

Radwańska rozegrała dwa zacięte sety przeciwko Tziporze Obziler z Izraela. Pierwszy set rozstrzygał się w tie-breaku, który Radwańska wygrała 9:7. W drugiej partii o wygranej decydowało jedno przełamanie serwisu rywalki. Polka wygrała 6:4 i awansowała do trzeciej rundy.

Finałową rywalką Radwańskiej będzie Kanadyjka Stephanie Dubois, z którą nasza tenisistka grała w eliminacjach do turnieju w Hobart. Polka wygrała wówczas po trzysetowym i trwającym ponad dwie godziny spotkaniu.

W trzeciej rundzie jest również Łukasz Kubot. Nasz zawodnik ograł rozstawionego z numerem 28 Hindusa Somdeva Devvarmana. Spotkanie trwało trzy sety, a wszystkie części spotkania były bardzo zacięte. Trwające prawie trzy godziny spotkanie zakończyło się wygraną Polaka 4:6, 6:4, 7:5.

Finałowym rywalem Kubota będzie Niemiec Andreas Beck.