ATP Sankt Petersburg: Andreas Haider-Maurer w II rundzie, we wtorek Janowicz i Fyrstenberg

Andreas Haider-Maurer pokonał Daniela Gimeno i awansował do II rundy turnieju ATP World Tour 250 w Sankt Petersburgu. We wtorek do rywalizacji w St. Petersburg Open przystąpi Jerzy Janowicz.

Marcin Motyka

Turniej w Sankt Petersburgu po rocznej przerwie powrócił do kalendarza rozgrywek ATP World Tour. Na liście zwycięzców imprezy St. Petersburg Open, która została zainaugurowana w 1995 roku, znajdują się wybitnie postaci światowego tenisa - Jewgienij Kafielnikow, Marat Safin czy Andy Murray.

W dniu otwarcia tegorocznej edycji petersburskich zmagań rozegrano tylko jeden mecz głównej drabinki. Andreas Haider-Maurer w dwóch setach pokonał Daniela Gimeno.

Pojedynek lepiej rozpoczął Gimeno, który szybko wyszedł na prowadzenie z przewagą breaka, ale Haider-Maurer odrobił stratę, po czym przejął inicjatywę, w 12. gemie uzyskał przełamanie i wygrał pierwszego seta 7:5. W drugiej partii obaj tenisiści utrzymywali własne serwisy. O zwycięstwie decydować musiał tie break, w którym Austriak triumfował 7-1.

W II rundzie St. Petersburg Open dojdzie do austriackiej konfrontacji, bowiem Haider-Maurer zagra z rozstawionym z numerem trzecim Dominikiem Thiemem, z którym w tym roku zmierzył się dwukrotnie i oba spotkania przegrał.

Prócz meczu Haidera-Maurera z Gimeno w poniedziałek rozegrano także mecze decydującej rundy eliminacji. Kwalifikację do głównego turnieju wywalczyli Radu Albot, Andriej Gołubiew, Alexandre Sidorenko i Jarosław Szyla.

We wtorek w hali Sankt Petersburgu wystąpi dwóch reprezentantów Polski. Mecz Jerzego Janowicza z oznaczony numerem szóstym Benoitem Paire'em został zaplanowany na korcie centralnym jako trzeci w kolejności od godz. 11:00 czasu polskiego, natomiast o godz. 13:00 na korcie nr 1 Mariusz Fyrstenberg i partnerujący mu Santiago González w I rundzie debla zmierzą się z hiszpańską parą Daniel Gimeno / Marcel Granollers.

St. Petersburg Open, Sankt Petersburg (Rosja)