WTA Seul: Julia Goerges zepsuła szyk rozstawionych, zmarnowany meczbol Kateriny Siniakovej

Trzy z czterech środowych pojedynków II rundy turnieju WTA w Seulu zakończyło się zwycięstwami zawodniczek rozstawionych. Piłki meczowej nie wykorzystała Katerina Siniakova.

Kacper Kowalczyk

Jedyną zawodniczką rozstawioną, której nie udało się w środę wygrać swojego pojedynku była Julia Görges. Niemka przegrała z Johanną Larsson, a decydujące o porażce okazały się pojedyncze przełamania w obydwu setach. Kolejną rywalką 27-latki z Boden mogła być Katerina Siniakova, jednak nie wykorzystała piłki meczowej w meczu z Alison van Uytvanck. Czeszka mogła awansować do trzeciego ćwierćfinału w sezonie w swoim gemie serwisowym przy stanie 6:5 w III secie, ale ostatecznie to Belgijka wyszła z opresji i zwyciężyła po tie-breaku.

Półfinału sprzed roku nie obroni Christina McHale. Amerykanka próbowała gonić wynik pojedynku z Anną Schmiedlovą. Słowaczka prowadziła już 6:2, 4:2, jednak 23-latce z New Jersey udało się przeciągnąć II seta na swoją korzyść, a w decydującej partii zdobyła nawet przewagę przełamania. Wtedy nastąpił udany kontratak turniejowej "dwójki", która po dwóch godzinach walki zameldowała się w kolejnej rundzie.

Aż tak wielkich problemów z awansem nie miała kolejna rywalka Słowaczki, Mona Barthel. Rozstawiona z "piątką" Niemka uporała się w 55 minut z Marianą Duque tracąc po drodze zaledwie trzy gemy. - Jeszcze nigdy nie grałyśmy ze sobą. Widziałam wiele pojedynków Mony i zwycięstwo nie przyjdzie mi łatwo. Będę musiała być cierpliwa i uważna. Dam z siebie wszystko - przyznała Schmiedlová na pomeczowej konferencji prasowej.

Korea Open, Seul (Korea Południowa)
WTA International, kort twardy, pula nagród 500 tys. dolarów
wtorek, 22 września

II runda gry pojedynczej:

Anna Schmiedlová (Słowacja, 2) - Christina McHale (USA) 6:2, 4:6, 6:3
Mona Barthel (Niemcy, 5) - Mariana Duque (Kolumbia) 6:2, 6:1
Alison van Uytvanck (Belgia, 8) - Kateřina Siniaková (Czechy) 6:3, 1:6, 7:6(3)
Johanna Larsson (Szwecja) - Julia Görges (Niemcy, 7) 7:5, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto okaże się lepszy w pojedynku Johanna Larsson - Alison van Uytvanck?