WTA Moskwa: Alicja Rosolska i Anna-Lena Groenefeld pokonane w I rundzie

Alicja Rosolska i Anna-Lena Groenefeld bez powodzenia startowały w halowym turnieju WTA Premier na kortach twardych w Moskwie. Polsko-niemiecki debel był najwyżej rozstawiony w rosyjskiej stolicy.

Rafał Smoliński

Przeciwniczkami Alicji Rosolskiej i Anny-Leny Grönefeld były Daria Kasatkina i Jelena Wiesnina, które otrzymały od organizatorów dziką kartę. Pierwsza z Rosjanek pokonała w finale eliminacji singla Paulę Kanię. Wiesnina zdecydowała się na wspólny start z Kasatkiną, ponieważ nie w pełni sił jest jeszcze jej regularna partnerka, Jekaterina Makarowa.

Pojedynek trwał 88 minut i zakończył się zwycięstwem tenisistek gospodarzy 7:6(3), 6:4. Każdy set miał podobny przebieg, bowiem najpierw Rosjanki wychodziły na prowadzenie z przewagą przełamania, ale Rosolska i Grönefeld odrabiały stratę. W końcówce jednak górą były rywalki, które premierową partię wygrały po tie breaku, a w drugiej były lepsze o breaka.

O miejsce w półfinale gry podwójnej Kremlin Cup Kasatkina i Wiesnina powalczą albo z Łotyszką Jeleną Ostapenko i Rosjanką Jewgieniją Rodiną, albo z Ukrainką Nadią Kiczenok i Danką Kovinić z Czarnogóry.

Kremlin Cup, Moskwa (Rosja)
WTA Premier, kort twardy w hali, pula nagród 768 tys. dolarów
poniedziałek, 19 października

I runda gry podwójnej:

Daria Kasatkina (Rosja, WC) / Jelena Wiesnina (Rosja, WC) - Alicja Rosolska (Polska, 1) / Anna-Lena Grönefeld (Niemcy, 1) 7:6(3), 6:4