Cykl ITF: Paweł Ciaś bez premierowego mistrzostwa w poniedziałkowym finale

Paweł Ciaś nie wygrał turnieju ITF na kortach twardych w egipskim Szarm el-Szejk. Z powodu opadów deszczu finał singla został przeniesiony z niedzieli na poniedziałek.

Rafał Smoliński
Paweł Ciaś / Na zdjęciu: Paweł Ciaś

Przeciwnikiem Pawła Ciasia, aktualnie 601. rakiety świata, był notowany na 550. miejscu w rankingu ATP Richard Gabb, który największe sukcesy na zawodowych kortach (16 tytułów) odnosił w grze podwójnej. Oznaczony drugim numerem Brytyjczyk pokonał rozstawionego z "czwórką" Polaka 3:6, 6:1, 6:1.

21-letni Ciaś nie wywalczył w Egipcie premierowego mistrzostwa na zawodowych kortach, ale za występ w finale otrzyma 10 punktów do światowej klasyfikacji. Gabb zdobył w Szarm el-Szejk 18 punktów do rankingu ATP. Dla 23-letniego tenisisty z Wysp to drugie trofeum rangi ITF Futures, ponieważ w październiku 2013 roku okazał się on najlepszy w turnieju rozgrywanym w greckiej miejscowości Maraton.

Ciaś, aktualny mistrz kraju, pozostanie w Szarm el-Szejk na kolejny tydzień. 21-latek jako jedyny Polak ma pewne miejsce w głównej drabince na bazie rankingu.