WTA Zhuhai: Chińska młodzież pokonała Alicję Rosolską i Gabrielę Dabrowski

Alicja Rosolska, podobnie jak Klaudia Jans-Ignacik zanotowała nieudany start w turnieju WTA Elite Trophy rozgrywanym w Zhuhai. Partnerką Polki w tzw. małym Masters jest Kanadyjka Gabriela Dabrowski.

Rafał Smoliński

W czwartek oznaczone trzecim numerem Alicja Rosolska i Gabriela Dabrowski zmierzyły się z nadziejami chińskiego tenisa, Shilin Xu i Xiaodi You. Reprezentantki gospodarzy otrzymały dziką kartę do zawodów w Zhuhai i po 101 minutach okazały się lepsze od polsko-kanadyjskiej pary 6:7(2), 6:4, 10-5.

Rosolska i Dabrowski z jedną porażką na koncie zajmują ostatnie miejsce w Grupie B. W sobotę będą musiały one pokonać (najlepiej w dwóch setach) faworyzowane Hiszpanki Anabel Medinę i Arantxę Parrę, aby uzyskać awans do finału.

Huajin Securities WTA Elite Trophy Zhuhai, Zhuhai (Chiny)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 2,15 mln dolarów
czwartek, 5 listopada

GRA PODWÓJNA

Grupa B:

Shilin Xu (Chiny, 6/WC) / Xiaodi You (Chiny, 6/WC) - Alicja Rosolska (Polska, 3) / Gabriela Dabrowski (Kanada, 3) 6:7(2), 6:4, 10-5