International Premier Tennis League: Udany debiut Nadala, kolejne zwycięstwa Williams

Rafael Nadal rozegrał w poniedziałek pierwsze w karierze mecze w International Premier Tennis League. Kolejny udany występ zaliczyła natomiast liderka rankingu WTA, Serena Williams.

Rafał Smoliński
Rafael Nadal East News / Na zdjęciu: Rafael Nadal

Rafael Nadal walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. Broniący tytułu Micromax Indian Aces rozgromili Obi UAE Royals 30:18, wygrywając wszystkie sety. Najpierw w grze mieszanej prowadzenie hinduskiej ekipie dali Rohan Bopanna i Sania Mirza. Potem swoje zrobili Samantha Stosur i Fabrice Santoro, a na koniec 12 gemów zdobył Nadal, który zaprezentował się najpierw w deblu wspólnie z Ivanem Dodigiem, by zwieńczyć cały mecz zwycięstwem nad Tomasem Berdychem w singlu. Tym samym drużyna Micromax Indian Aces, do której dołączy w Nowym Delhi Agnieszka Radwańska, pozostała jedynym niepokonanym zespołem w IPTL.

W drugim meczu dnia Philippine Mavericks pokonali Legendari Japan Warriors 25:21. Na prowadzenie wyprowadził zespół gospodarzy Mark Philippoussis, ale ekipa z Japonii zmniejszyła stratę po tym, jak Philipp Kohlschreiber pokonał Richarda Gasqueta. Wówczas do akcji wkroczyła Serena Williams. Amerykanka wygrała najpierw miksta w parze z Milosem Raoniciem, a następnie singla. Jej rywalką była początkowo Kurumi Nara, która pokonała Serenę w Kobe, ale Japonkę przy stanie 0:3 zastąpiła Mirjana Lucić-Baroni. Philippine Mavericks odnieśli trzecie zwycięstwo w IPTL, ale w tabeli spadli na drugie miejsce, gdyż wyprzedzili ich Micromax Indian Aces. Dwie najlepsze ekipy ligi spotkają się we wtorek, w ostatnim meczu turnieju w Manili.

Philippine Mavericks - Legendari Japan Warriors 25:21

Set 1.: Mark Philippoussis - Thomas Enqvist 6:2 Set 2.: Richard Gasquet - Philipp Kohlschreiber 3:6 Set 3.: Milos Raonić / Serena Williams - Pierre-Hugues Herbert / Mirjana Lučić-Baroni 6:4 Set 4.: Serena Williams - Mirjana Lučić-Baroni (Kurumi Nara) 6:3 Set 5.: Treat Huey / Édouard Roger-Vasselin - Leander Paes / Pierre-Hugues Herbert 4:6