International Premier Tennis League: Agnieszka Radwańska niepokonana, Roger Federer bez zwycięstwa

Agnieszka Radwańska odniosła w środę szóste z rzędu zwycięstwo w drugiej edycji International Premier Tennis League, ale jej zespół Micromax Indian Aces przegrał z OUE Singapore Slammers 16:27.

Rafał Smoliński
PAP

Sytuację Micromax Indian Aces już na początku skomplikował fakt, że kontuzji doznał Fabrice Santoro, który nie wyszedł na kort i do oficjalnego protokołu wpisano 6:0 dla Carlosa Moyi. Agnieszka Radwańska zrobiła swoje. Pokonała Szwajcarkę Belindę Bencić 6:3, dzięki czemu odniosła szóste z rzędu zwycięstwo w IPTL. Kolejne sety padły jednak łupem drużyny z Singapuru, którą do wygranej poprowadził Andy Murray.

W drugim meczu dnia Obi UAE Royals pokonali Legendari Japan Warriors 26:22. Ekipie gospodarzy nie pomógł Roger Federer, który zakończył zmagania z bilansem sześciu porażek (trzech w singlu i trzech w deblu). Ciężar zdobywania gemów wziął na siebie Marin Cilić, który pokonał Philippa Kohlschreibera, po czym wspólnie z Danielem Nestorem triumfował także w deblu. Pomogła mu Kristina Mladenović, gromiąc w singlu Kirsten Flipkens, dzięki czemu drużyna z Dubaju zachowała jeszcze szanse na awans do wielkiego finału.

W dniach 18-20 grudnia mecze IPTL będą odbywały się w Singapurze. Do miasta, w którym na przełomie października i listopada cieszyła się z triumfu w Mistrzostwach WTA, nie powróci tym razem Agnieszka Radwańska, ponieważ zgodziła się ona wystąpić tylko w Nowym Delhi i Dubaju. Polka z bilansem gemów 36-13 znacznie pomogła drużynie Micromax Indian Aces przybliżyć się do obrony tytułu. W Singapurze czeka ich jeszcze jeden mecz w fazie grupowej i trudno wierzyć, aby miało ich zabraknąć w niedzielnym finale ligi.

Set 2.: Agnieszka Radwańska - Belinda Bencić 6:3
Set 3.: Rohan Bopanna (Ivan Dodig) / Sania Mirza - Dustin Brown / Karolína Plíšková 5:6
Set 4.: Ivan Dodig / Bernard Tomic - Marcelo Melo / Andy Murray 4:6
Set 5.: Bernard Tomic - Nick Kyrgios (Andy Murray) 4:6
* Fabrice Santoro nie wyszedł na kort z powodu kontuzji, dlatego wynik seta zweryfikowano jako 6:0 dla Carlosa Moyi

Obi UAE Royals - Legendari Japan Warriors 26:22

Set 1.: Goran Ivanišević - Marat Safin 3:6 Set 2.: Marin Čilić - Philipp Kohlschreiber 6:3 Set 3.: Marin Čilić / Daniel Nestor - Leander Paes / Pierre-Hugues Herbert 6:5 Set 4.: Kristina Mladenović - Kirsten Flipkens 6:2 Set 5.: Daniel Nestor / Kristina Mladenović - Pierre-Hugues Herbert / Kirsten Flipkens 5:6

M Drużyna Mecze Zwycięstwa Porażki Gemy % gemów
1 Micromax Indian Aces 10 8 2 257-209 55
2 OUE Singapore Slammers 9 6 3 228-207 52
3 Obi UAE Royals 9 4 5 214-217 50
4 Philippine Mavericks 9 5 4 214-221 49
5 Legendari Japan Warriors 10 1 9 211-259 45

* Drużyna Obi UAE Royals rozegra o jeden mecz więcej od pozostałych ekip w drugiej edycji IPTL, dlatego postanowiła nie wliczać do klasyfikacji generalnej przegranego 18:29 spotkania z Philippine Mavericks z 6 grudnia (turniej w Manili). ** Do wielkiego finału, który rozegrany zostanie 20 grudnia w Singapurze, awansują dwie najlepsze drużyny.