WTA Shenzhen: Dobry występ Begu i powrót Niculescu, Radwańska i Linette zagrają we wtorek rano

W poniedziałek na kortach w Shenzhen świetnie zaprezentowała się Irina-Camelia Begu, a niesamowity powrót zanotowała Monica Niculescu. We wtorek rano rywalizację rozpoczną Agnieszka Radwańska i Magda Linette.

Karolina Konstańczak

W poniedziałek na kortach twardych w Shenzhen zaplanowanych zostało osiem spotkań singlowych w ramach I rundy. Rozstawiona z numerem trzecim Irina-Camelia Begu, która w ubiegłym roku doszła m.in. do IV rundy Australian Open i wygrała zmagania w Seulu, nie miała większych kłopotów z wyeliminowaniem Lary Arruabarreny. Rumunka po godzinie i 27 minutach zwyciężyła 6:3, 6:2 i awansowała do II rundy, w której spotka się z Anną-Leną Friedsam.

Zdecydowanie więcej kłopotów z awansem do dalszej fazy zmagań miała Monica Niculescu. Tenisista rozstawiona z numerem czwartym przegrała pierwszego seta 1:6 w starciu z Anastasiją Sevastovą, natomiast w drugiej partii musiała odrabiać stratę ze stanu 1:3. Prezentująca nietuzinkowy styl gry Rumunka wykaraskała się z tarapatów i triumfowała finalnie 1:6, 6:4, 6:3, a jej kolejną rywalką będzie Tímea Babos.

Jedyną rozstawioną tenisistką, która poniosła porażkę w poniedziałek jest Annika Beck. Chociaż Niemka wygrała pierwszego seta po tie breaku w starciu z agresywnie uderzającą Alison Riske, dwie pozostałe partie przegrała do 3 i do 2.

We wtorek na korty w Shenzhen wyjdą reprezentantki naszego kraju. Spotkanie Agnieszki Radwańskiej z Aleksandrą Krunić zostało zaplanowane jako drugie na korcie centralnym i rozpocznie się około godz. 5:30 czasu polskiego. Jako druga na korcie nr 1 zagra natomiast Magda Linette, której rywalką będzie Vania King.