Puchar Hopmana: Andy Murray i Heather Watson pokonali Francuzów

Wielka Brytania pokonała Francję 2:1 w drugim meczu Grupy B rozgrywanego w Perth Pucharu Hopmana. Nie zawiódł wicelider rankingu ATP Andy Murray, który zdobył punkty w singlu oraz mikście.

Rafał Smoliński
PAP

Trójkolorowi przystąpili do starcia z Brytyjczykami osłabieni brakiem Gaela Monfilsa, którego zastąpił Kenny de Schepper. W pojedynku z Andym Murrayem nie miał on jednak zbyt wiele do powiedzenia i po zaledwie 58 minutach pewne zwycięstwo odniósł dwukrotny triumfator imprez wielkoszlemowych. Aktualny wicelider rankingu ATP ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu i triumfował 6:2, 6:2.

Stan rywalizacji wyrównała Caroline Garcia, która pokonała Heather Watson 6:3, 5:7, 6:3. Francuzka mogła rozstrzygnąć pojedynek w dwóch setach, lecz nie wykorzystała prowadzenia 5:3 w drugiej partii. - Dobrze jest zacząć rok od zwycięstwa. Wykonuję ciężką pracę, dlatego chcę odnosić sukcesy na korcie - powiedziała szczęśliwa Garcia.

Kwestię końcowego zwycięstwa w spotkaniu rozstrzygnął mikst, w którym pierwszego seta wygrali Brytyjczycy, zaś drugiego Francuzi. Mistrzowski tie break należał do Murraya i Watson, którzy po 83 minutach pokonali De Scheppera i Garcię 6:2, 5:7, 10-6. Wielka Brytania zwyciężyła Francję 2:1 i po pierwszej kolejce zajmuje drugie miejsce w Grupie B.

Wielka Brytania - Francja 2:1, Perth Arena, Perth (Australia)
Puchar Hopmana, kort twardy, Grupa B
poniedziałek, 4 stycznia

Gra 1.: Andy Murray - Kenny de Schepper 6:2, 6:2
Gra 2.: Heather Watson - Caroline Garcia 3:6, 7:5, 3:6
Gra 3.: Andy Murray / Heather Watson - Kenny de Schepper / Caroline Garcia 6:2, 5:7, 10-6