Puchar Hopmana: Zapalenie kolana znów przeszkodziło Serenie Williams, dotkliwa porażka USA

Serena Williams nie ukończyła spotkania z Jarmilą Wolfe z powodu kłopotów z kolanem. Drużyna USA poniosła dotkliwą porażkę z Australią Złotą, nie ugrywając ani jednego seta.

Karolina Konstańczak
AFP PHOTO / TED ALJIBE / AFP PHOTO / TED ALJIBE

W poniedziałek Serena Williams nie wyszła na kort z powodu zapalenia kolana, ale na wtorkowe starcie jej drużyny z Australią Złotą miała być w pełni sił. Amerykanka co prawda stanęła do walki, jednak przy stanie 5:7 i 1:2 na swoją niekorzyść poddała mecz z Jarmilą Wolfe. Liderka rankingu nie podjęła jeszcze decyzji o wycofaniu się z zawodów i ma nadzieję, że wystąpi w ostatnim pojedynku grupowym przeciwko reprezentacji Czech.

- Dzień lub dwa dni przerwy powinny zrobić sporą różnicę - przyznała Amerykanka. - Zwykle szybko się poruszam po korcie, jednak dzisiaj wyraźnie miałam z tym kłopoty. Obawiałam się o swoje zdrowie, a tak nie może być. Zobaczę, jak będę się czuła jutro.

Jack Sock przegrał drugi mecz singlowy w zmaganiach Pucharu Hopmana. Amerykanin we wtorek mierzył się z Lleytonem Hewittem, który tuż po Australian Open zamierza odwiesić rakietę na kołek. Po godzinie i 35 minutach 34-letni weteran pokonał młodszego o ponad dekadę rywala 7:5, 6:4.

Ze względu na rezygnację Williams u boku Socka w grze mieszanej zaprezentowała się Victoria Duval. Mimo że Amerykanie dwukrotnie prowadzili z przewagą przełamania, przegrali premierową odsłonę po tie breaku. W drugiej partii nie mieli absolutnie nic do powiedzenia i po godzinie spędzonej na korcie ulegli rywalom 6:7(4), 1:6.

Australia Złota - USA 3:0, Perth Arena, Perth (Australia)
Puchar Hopmana, kort twardy, Grupa A
wtorek, 5 stycznia

Gra 1.
: Jarmila Wolfe - Serena Williams 7:5, 2:1 i krecz
Gra 2.: Lleyton Hewitt - Jack Sock 7:5, 6:4
Gra 3.: Lleyton Hewitt / Jarmila Wolfe - Jack Sock / Victoria Duval 7:6(4), 6:1 *zweryfikowany jako walkower 6:0, 6:0 z powodu występu nieuprawnionej zawodniczki (Victoria Duval)