WTA Hobart: Trudne otwarcie Camili Giorgi, Sloane Stephens nie zagra w stolicy Tasmanii

Włoszka Camila Giorgi i Francuzka Alize Cornet awansowały do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach twardych w Hobart.

W niedzielę rozpoczęła się 23. edycja turnieju Hobart International. Z numerem pierwszym w drabince została rozlosowana Sloane Stephens. Jednak Amerykanka, po triumfie w Auckland, wycofała się z zawodów rozgrywanych w stolicy Tasmanii. Jako powód podała chorobę wirusową. Tytułu bronić będzie Brytyjka Heather Watson, która w poniedziałek zagra z Brazylijką Telianą Pereirą.

Camila Giorgi (WTA 35) wygrała 6:4, 1:6, 6:1 z Zariną Dijas (WTA 52). Reprezentantka Kazachstanu zaserwowała osiem asów, wszystkie w pierwszym i drugim secie, ale też pięć razy oddała własne podanie. Włoszka popełniła siedem podwójnych błędów i dała się przełamać cztery razy. Była to pierwsza konfrontacja tych tenisistek w głównej drabince, a w sumie druga. Dwa lata temu w kwalifikacjach w Miami ze zwycięstwa cieszyła się Dijas.

Alize Cornet (WTA 43) wygrała 6:4, 7:5 z Denisą Allertovą (WTA 62). W pierwszym secie Francuzka wróciła z 1:3, a w drugim prowadziła 3:0 z podwójnym przełamaniem, ale dała się dogonić. Lepiej wytrzymała zaciętą końcówkę i po 90 minutach awansowała do II rundy. Cornet popełniła dziewięć podwójnych błędów, ale też wykorzystała wszystkie sześć break pointów, jakie sobie wypracowała. Wyszła ona na prowadzenie 2-1 w bilansie meczów z Czeszką.

Margarita Gasparian (WTA 61) wróciła z 0:3 w pierwszym secie i pokonała 6:4, 6:3 grającą dzięki dzikiej karcie Maddison Inglis (WTA 781). W ciągu 77 minut Rosjanka zaserwowała sześć asów, zgarnęła 27 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z ośmiu break pointów.

Ćwierćfinalistka Rolanda Garrosa 2015 Alison van Uytvanck (WTA 44) pokonała 6:2, 7:6(5) Carinę Witthöft (WTA 64). Belgijka w tie breaku II seta od 1-3 do końca straciła jeszcze tylko dwa punkty. W trwającym 88 minut spotkaniu Belgijka zaserwowała osiem asów i zdobyła 32 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów, a sama przełamała Niemkę trzy razy.

Hobart International, Hobart (Australia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
niedziela, 10 stycznia

I runda gry pojedynczej:

Camila Giorgi (Włochy, 2) - Zarina Dijas (Kazachstan) 6:4, 1:6, 6:1
Alize Cornet (Francja, 7) - Denisa Allertova (Czechy) 6:4, 7:5
Alison van Uytvanck (Belgia, 8) - Carina Witthöft (Niemcy) 6:2, 7:6(5)
Margarita Gasparian (Rosja) - Maddison Inglis (Australia, WC) 6:4, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)