Australian Open: Niespodziewane porażki Janković i Bacsinszky, Kerber bez problemów

Jelena Janković i Timea Bacsinszky w czwartek zupełnie niespodziewane przegrały z nisko notowanymi rywalkami. Do III rundy Australian Open awansowała natomiast Andżelika Kerber, która tym razem nie napotkała na swojej drodze kłopotów.

Karolina Konstańczak
East News

W II rundzie Australian Open Andżelika Kerber nie miała tylu kłopotów, co w poprzednim spotkaniu - przypomnijmy, że we wtorek obroniła meczbola i pokonała Misaki Doi. W czwartek Niemka nie dała większych szans Alexandrze Dulgheru i po godzinie i 15 minutach triumfowała 6:1, 6:4. Jedyne problemy napotkała na swojej drodze w początkowej fazie drugiego seta, bowiem straciła podanie, jednak błyskawicznie doprowadziła do wyrównania. W III rundzie rywalką leworęcznej tenisistki będzie Amerykanka Madison Brengle.

- Jestem zadowolona ze swojej gry w tym spotkaniu - powiedziała Kerber, której pojedynek został zaplanowany na Margaret Court Arena. - Grałam na tym korcie pierwszy raz i sprawiło mi to wiele radości. Pierwsza runda była bardzo trudna, ale tym razem poradziłam sobie zacznie lepiej. Ciężko pracuję nad serwisem i agresywną grą. - dodała.

Zupełnie niespodziewaną porażkę poniosła natomiast w czwartek Jelena Janković, która mierzyła się z Laurą Siegemund, 97. obecnie tenisistką świata. Chociaż Serbka wygrała pierwszego seta 6:3, a w drugim doprowadziła do tie breaka, nie zdołała zamknąć meczu, pozwalając się odrodzić swojej rywalce. 27-letnia Niemka po dwóch godzinach i 32 minutach triumfowała 3:6, 7:6(5), 6:4 i po raz pierwszy w karierze zagra w III rundzie imprezy wielkoszlemowej. Jej rywalką będzie Annika Beck.

Beck również sprawiła sporą niespodziankę, eliminując z dalszej gry rozstawioną z nr 11. Timeę Bacsinszky. Niemka potrzebowała godziny i 21 minut, aby triumfować 6:2, 6:3. Tegoroczna dyspozycja Szwajcarki z pewnością może martwić, bowiem wzięła udział w trzech turniejach i poniosła trzy porażki.

Shuai Zhang, która w meczu otwarcia sensacyjnie pokonała Simonę Halep i przerwała niechlubną passę 14 porażek z rzędu w I rundach imprez wielkoszlemowych, w czwartek zrobiła krok naprzód i pokonała również Alize Cornet. W III rundzie Australian Open Chinka spotka się z Varvarą Lepchenko.