ATP Montpellier: Zwycięski super tie break Mateusza Kowalczyka i Andreasa Siljestroema

Mateusz Kowalczyk i Andreas Siljeström awansowali w środę do ćwierćfinału gry podwójnej halowego turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Montpellier. Polak i Szwed pokonali Johana Brunströma i Ruana Roelofse'a 7:6(5), 6:7(3), 10-7.

Rafał Smoliński
Mateusz Kowalczyk / Na zdjęciu: Mateusz Kowalczyk

Środowy pojedynek trwał 102 minuty i mógł zakończyć się wcześniej, ale Mateusz Kowalczyk i Andreas Siljeström nie wykorzystali w 12. gemie drugiej partii piłki meczowej. W premierowej odsłonie polsko-szwedzka para miała dwa break pointy przy serwisie Johana Brunströma, lecz seta zwieńczyli dopiero w tie breaku.

W drugiej partii Kowalczyk i jego partner znów mieli okazję przełamać Brunströma, ale w najważniejszym momencie posłał on świetny serwis i było po 2. Przy stanie 4:4 problemy przy własnym podaniu miał nasz reprezentant, ale Polak i Szwed wygrali trzy piłki z rzędu i w efekcie całego gema.

Kwestię awansu do ćwierćfinału turnieju Open Sud de France rozstrzygnął mistrzowski tie break, w którym Kowalczyk i Siljeström prowadzili już 6-1. Jeszcze przed drugą zmianą stron rywale doprowadzili do wyrównania, lecz ich serię przerwał kapitalnie spisujący się przy siatce Polak. W ostatniej akcji Kowalczyk posłał świetnego woleja i razem ze swoim partnerem zwyciężył 7:6(5), 6:7(3), 10-7.

O miejsce w półfinale zawodów w Montpellier Kowalczyk i Siljeström powalczą w czwartek z oznaczonymi drugim numerem Chorwatem Mate Paviciem i Nowozelandczykiem Michaelem Venusem.

Open Sud de France, Montpellier (Francja)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 463,5 tys. euro
środa, 3 lutego

I runda gry podwójnej:

Mateusz Kowalczyk (Polska) / Andreas Siljeström (Szwecja) - Johan Brunström (Szwecja) / Ruan Roelofse (RPA) 7:6(5), 6:7(3), 10-7

Czy Mateusz Kowalczyk i Andreas Siljeström zagrają w półfinale turnieju w Montpellier?