WTA Sankt Petersburg: Roberta Vinci lepsza od Yaniny Wickmayer, awans Any Ivanović

Włoszka Roberta Vinci i Serbka Ana Ivanović zostały pierwszymi ćwierćfinalistkami turnieju WTA Premier rozgrywanego w Sankt Petersburgu.

W II rundzie turnieju w Sankt Petersburgu doszło do konfrontacji dwóch tenisistek, które najlepsze wielkoszlemowe starty zanotowały w US Open. Roberta Vinci (WTA 16) pokonała 6:2, 7:6(2) Yaninę Wickmayer (WTA 55). Belgijka w 2009 roku doszła w Nowym Jorku do półfinału, a Włoszka w ubiegłym sezonie w drodze do finału wyeliminowała Serenę Williams. W drugim secie przy stanie 5:4 Wickmayer miała dwie piłki setowe. W trwającym 84 minuty spotkaniu Vinci zdobyła 41 z 57 punktów w swoich gemach serwisowych i wykorzystała trzy z sześciu break pointów. Włoszka podwyższyła na 7-2 bilans meczów z Belgijką.

Ana Ivanović (WTA 20) wygrała 7:5, 6:2 z Margaritą Gasparian (WTA 43). Serbka w drugim secie od 0:2 zdobyła sześć gemów. W ciągu 81 minut była liderka rankingu zgarnęła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu oraz 17 z 26 przy drugim serwisie rywalki. Obroniła cztery z sześciu break pointów, a sama przełamała Rosjankę pięć razy.

Poza tym w środę rozgrywane były mecze I rundy. Kristina Mladenović (WTA 30) nie wykorzystała prowadzenia 6:1, 4:2 i przegrała 6:1, 5:7, 1:6 z Laurą Siegemund (WTA 87). W trwającym dwie godziny i jedną minut spotkaniu Francuzka popełniła osiem podwójnych błędów i zdobyła tylko osiem z 31 punktów przy swoim drugim podaniu.

Annika Beck (WTA 39) wykorzystała siedem z ośmiu break pointów i wygrała 4:6, 6:4, 7:5 z Lucie Hradecką (WTA 71). O ćwierćfinał Niemka zmierzy się z rozstawioną z numerem pierwszym Belindą Bencić. W miniony weekend obie tenisistki rywalizowały w Lipsku w meczu I rundy Grupy Światowej Pucharu Federacji, ale na korcie nie doszło do ich bezpośredniej konfrontacji. Beck pokonała Timeę Bacsinszky, ale bohaterką całego spotkania była Bencić, która zdobyła trzy punkty (dwa w singlu i decydujący w deblu w parze z Martiną Hingis).

Awans do II rundy wywalczyły dwie Rosjanki. Daria Kasatkina (WTA 63) zaserwowała pięć asów i pokonała 6:4, 5:7, 6:4 Kirsten Flipkens (WTA 69) po dwóch godzinach i 10 minutach walki. Jelena Wiesnina (WTA 122) pokonała 3:6, 6:3, 6:1 Patricię Marię Tig (WTA 124).

Finalistka Australian Open 2014 Dominika Cibulkova (WTA 66) rozbiła 6:3, 6:0 Jewgieniję Rodinę (WTA 98). Rosjanka popełniła pięć podwójnych błędów i zdobyła tylko cztery z 14 punktów przy własnym pierwszym serwisie. Słowaczka zgarnęła 22 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kolejną jej rywalką będzie Karolina Woźniacka, z którą ma bilans meczów 3-9.

St. Petersburg Ladies Trophy, Sankt Petersburg (Rosja)
WTA Premier, kort twardy w hali, pula nagród 753 tys. dolarów
środa, 10 lutego

II runda gry pojedynczej:

Roberta Vinci (Włochy, 2) - Yanina Wickmayer (Belgia) 6:2, 7:6(2)

Źródło: TVP S.A.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju w Sankt Petersburgu?