WTA Sankt Petersburg: Cibulkova wyeliminowała Woźniacką, Bencić w ćwierćfinale

Dunka Karolina Woźniacka przegrała ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą w II rundzie turnieju WTA Premier w Sankt Petersburgu.

Karolina Woźniacka (WTA 18) z drugiego kolejnego turnieju odpadła po pierwszym meczu. Z Australian Open wyeliminowała ją Julia Putincewa. W Sankt Petersburgu Dunka miała wolny los, a w II rundzie przegrała 4:6, 5:7 z Dominiką Cibulkovą (WTA 66). Była liderka rankingu wynik drugiego seta z 3:5 wyrównała na 5:5 po obronie dwóch piłek meczowych, ale straciła dwa kolejne gemy. Słowaczka pojedynek zakończyła za piątym meczbolem.

W trwającym godzinę i 58 minut spotkaniu Woźniacka zaserwowała pięć asów, ale zdobyła tylko osiem z 27 punktów przy swoim drugim podaniu. Cibulkova wykorzystała trzy z siedmiu break pointów i osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (w Hobart grała w półfinale). Finalistka Australian Open 2014 poprawiła na 4-9 bilans meczów z Woźniacką.

Kolejną rywalką Cibulkovej będzie Daria Kasatkina (WTA 63), która wygrała 6:3, 6:4 z Laurą Siegemund (WTA 87). W trwającym 83 minuty spotkaniu obie tenisistki miały po dziewięć break pointów: Rosjanka wykorzystała pięć, a Niemka trzy. 18-letnia Kasatkina osiągnęła trzeci singlowy ćwierćfinał w głównym cyklu i drugi w swojej ojczyźnie. W ubiegłym sezonie w Moskwie doszła do półfinału.

W miniony weekend w Lipsku Szwajcaria pokonała Niemcy i awansowała do półfinału Grupy Światowej Pucharu Federacji. W meczu tym nie doszło do bezpośredniej konfrontacji Anniki Beck (WTA 39) z Belindą Bencić (WTA 11). Obie zawodniczki zmierzyły się w walce o ćwierćfinał w Sankt Petersburgu. Górą była rozstawiona z numerem pierwszym Szwajcarka, która zwyciężyła 7:6(3), 6:3. 18-latka z Wollerau wróciła z 1:3 w pierwszym secie. W ciągu 99 minut popełniła siedem podwójnych błędów i pięć razy oddała własne podanie, a sama wykorzystała siedem z 15 break pointów.

Jelena Wiesnina (WTA 122) przegrała 6:2, 3:6, 2:6 z Kateryną Kozłową (WTA 177). Rosjanka zaserwowała pięć asów i przełamała rywalkę pięć razy. Ukrainka wykorzystała sześć z siedmiu break pointów i osiągnęła drugi ćwierćfinał w głównym cyklu (Taszkent 2015). Kolejną jej rywalką będzie była liderka rankingu Ana Ivanović.

Tímea Babos (WTA 51) pokonała 4:6, 6:1, 6:3 Monikę Niculescu (WTA 37). Węgierka mogła odnieść szybsze zwycięstwo, ale w pierwszym secie od 4:1 straciła pięć gemów. 22-latka z Sopron osiągnęła drugi ćwierćfinał w sezonie (po Shenzhen). O półfinał zmierzy się z rozstawioną z numerem drugim Robertą Vinci, z którą ma bilans meczów 1-3.

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 26) pokonała 6:1, 7:5 Carinę Witthöft (WTA 76). W zaciętym drugim secie Niemka z 2:4 wyrównała na 4:4, a później nie wykorzystała okazji na 6:5 i własny serwis. W ciągu 84 minut reprezentantka gospodarzy zaserwowała cztery asy i obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama przełamała rywalkę pięć razy. Pawluczenkowa wygrała 11 z ostatnich 12 meczów w WTA Tour w Rosji. W ćwierćfinale zmierzy się z Bencić, z którą ma bilans meczów 1-1.

St. Petersburg Ladies Trophy, Sankt Petersburg (Rosja)