ATP Memphis: Niesamowity super tie break, Fyrstenberg i Gonzalez znów wystąpią w finale

Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez staną w niedzielę przed szansą na obronę mistrzowskiego tytułu. W sobotnim półfinale polsko-meksykańska para oddaliła trzy meczbole, zanim zwyciężyła Olivera Maracha i Fabrice'a Martina.

Rafał Smoliński
Mariusz Fyrstenberg / Na zdjęciu: Mariusz Fyrstenberg

Ponad dwie godziny trwał sobotni pojedynek i trzymał w napięciu do samego końca. W partii otwarcia Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez już w drugim gemie mieli trzy break pointy, a w 10. gemie nie wykorzystali setbola. W tie breaku skuteczniejsi byli Oliver Marach i Fabrice Martin i oni też wygrali premierową odsłonę.

W drugim secie broniąca tytułu polsko-meksykańska para zanotowała jedyne w meczu przełamanie i kwestię awansu do finału rozstrzygnął super tie break. Rozgrywka ta od początku była bardzo wyrównana, ponieważ żadnemu deblowi nie udało się wypracować dwupunktowej przewagi.

Warszawianin asem serwisowym oddalił meczbola, po czym wspólnie ze swoim partnerem dwukrotnie jeszcze wyszedł z opresji. Po 123 minutach "Fryta" i Gonzalez wykorzystali trzecią piłkę meczową, triumfując w całym pojedynku 6:7(7), 7:5, 15-13.

W niedzielnym finale przeciwnikami Fyrstenberga i Gonzaleza będą rozstawieni z czwartym numerem Amerykanie Steve Johnson i Sam Querrey, którzy w sobotni wieczór rozgromili Taylora Fritza i Ryana Harrisona 6:1, 6:2.

Memphis Open, Memphis (USA)
ATP World Tour 250, kort twardy w hali, pula nagród 618 tys. dolarów
sobota, 13 lutego

półfinał gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Santiago Gonzalez (Meksyk) - Oliver Marach (Austria) / Fabrice Martin (Francja) 6:7(7), 7:5, 15-13

Czy Mariusz Fyrstenberg i Santiago Gonzalez wygrają turniej w Memphis?