WTA Ad-Dauha: Smutne deja vu Magdy Linette, Polka nie zagra w turnieju głównym

Po raz drugi w przeciągu tygodnia Magda Linette musiała uznać wyższość Andrei Hlavackovej. Tym razem Czeszka pokonała Polkę 7:6 (7-2), 3:6, 6:4 w I rundzie kwalifikacji do turnieju WTA w Ad-Dauha.

Kacper Kowalczyk

Los nie był łaskawy dla Magdy Linette i podobnie jak w ubiegłotygodniowych eliminacjach do zawodów w Dubaju już w I rundzie skojarzył z Andreą Hlavackovą. I tak samo jak przed kilkoma dniami Czeszka wygrała po tie breaku I seta, a w kolejnej partii poznanianka wyrównała stan pojedynku. Tym razem jednak Polka zachowała szanse na odniesienie zwycięstwa do samego końca.

W czwartym gemie odrobiła stratę przełamania poniesioną już na samym początku seta. Przy stanie 3:2 poznanianka miała breakpointa w gemie serwisowym Czeszki, ale ta sytuacja pobudziła Hlavackovą do podniesienia poziomu swojego podania. Do końca ponad 2,5-godzinnego pojedynku Linette zdobyła przy returnie zaledwie trzy punkty, a sama dała się przełamać w decydującym momencie partii.

O awans do głównej drabinki Qatar Total Open Czeszka zagra w sobotę przeciwko rozstawionej z "10" Donnie Vekić, która po równie wyrównanym pojedynku uporała się z Kai-Lin Zhang 7:5, 4:6, 7:5. Kolejnym turniejem Linette będą zawody w Kuala Lumpur.