WTA Acapulco: Urszula Radwańska awansowała do turnieju głównego

Urszula Radwańska przeszła przez kwalifikacje do głównej drabinki turnieju WTA International w Acapulco. W decydującym meczu Polka w trzech setach pokonała Richel Hogenkamp.

Marcin Motyka
Newspix / Foto Olimpik

Niedzielny mecz był czwartą konfrontacją pomiędzy Urszulą Radwańską a Richel Hogenkamp i zarazem czwartą rozegraną w ramach kwalifikacji do turnieju głównego cyklu. Wygrywając, Polka wyrównała bilans bezpośrednich starć z Holenderką na 2-2.

Aby w niedzielę pokonać Hogenkamp, Radwańska potrzebowała trzech setów. Pierwszą partię wygrała 6:4, a w drugiej w takim samym stosunku lepsza okazała się Holenderka. W decydującej odsłonie krakowianka objęła prowadzenie 4:2, lecz Hogenkamp odrobiła stratę i wróciła do gry. Ale nie na długo. W ósmym gemie nasza reprezentantka znów wywalczyła przełamanie, a po chwili zakończyła pojedynek przy własnym serwisie, wygrywając trzecia odsłonę 6:3.

W ciągu dwóch godzin i dziesięciu minut gry Radwańska posłała siedem asów, popełniła dwa podwójne błędy serwisowe, trzykrotnie została przełamana, wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów oraz łącznie zdobyła 99 punktów, o sześć więcej od Hogenkamp.

Dzięki zwycięstwu Radwańska drugi raz w karierze wystąpi w głównej drabince turnieju WTA w Acapulco. W debiucie, przed dwoma laty, odpadła w I rundzie z Dominiką Cibulkovą. Z kolei w zeszłym roku nie przeszła przez kwalifikacje.

W I rundzie Abierto Mexicano Telcel Radwańska zagra z Anastazją Pawluczenkową. Mecz ten zostanie rozegrany w poniedziałek na korcie centralnym jako drugi w kolejności od godz. 23:00 czasu polskiego.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)