ATP Sao Paulo: Cuevas rozpoczął walkę o obronę tytułu, Paire i Bellucci odpadli

Od zwycięstwa z Facundo Bagnisem Pablo Cuevas rozpoczął walkę o obronę tytułu w turnieju ATP w Sao Paulo. Do ćwierćfinału awansowała nadzieja gospodarzy, Thiago Monteiro, odpadli natomiast dwaj najwyżej rozstawieni - Benoit Paire i Thomaz Bellucci.

Marcin Motyka
Newspix / ABACAUSA.COM

Pablo Cuevas kontynuuje zwycięską serią na brazylijskiej mączce. W zeszłym tygodniu Urugwajczyk w znakomitym stylu triumfował w Rio de Janeiro, w drodze po tytuł pokonując m.in. Rafaela Nadala, z kolei w czwartek od wygranej rozpoczął zmagania w obronę tytułu w imprezie ATP World Tour 250 w Sao Paulo. W meczu II rundy Cuevas 6:3, 7:5 pokonał Facundo Bagnisa. - Warunki w Sao Paulo różnią się od tych, jakie panowały w Rio. Jest cieplej, mniej wilgotno, przez co korty tutaj są szybsze - ocenił tenisista z Salto.

W 1/4 finału Cuevas zmierzy się z brazylijską rewelacją ostatnich tygodni, Thiago Monteiro. 21-latek z Fortalezy na zakończenie czwartkowej serii gier wygrał 4:6, 6:3, 6:2 z Danielem Munozem i awansował do ćwierćfinału w zaledwie swoim drugim w karierze turniejowym występie w głównym cyklu.

Benoit Paire drugi raz w karierze przystąpił do turnieju rangi ATP World Tour jako najwyżej rozstawiony (poprzednio w 2012 roku w Los Angeles) i ponownie odpadł już po inauguracyjnym spotkaniu. W czwartek Francuz przegrał 0:6, 6:4, 3:6 z Dusanem Lajoviciem. - Byłem chory i w poprzednich dniach nie mogłem trenować - tłumaczył się Paire.

- Wiedziałem, że po słabym w pierwszym secie w drugim on podniesie się z kolan. I tak też było. W trzeciej partii dobrze uderzałem forhendem i zacząłem grać bardziej agresywnie - powiedział natomiast Lajović, który o półfinał powalczy z Gastao Eliasem. Portugalski kwalifikant w II rundzie poradził sobie z Santiago Giraldo.

Po pierwszym pojedynku z Brasil Open pożegnał się także drugi najwyżej rozstawiony uczestnik zawodów - Thomaz Bellucci. Brazylijczyk nie sprostał "szczęśliwemu przegranemu" z eliminacji, Roberto Carballesowi. W ćwierćfinale Hiszpan zagra ze swoim rodakiem, Pablo Carreno, który zwycięsko dokończył przerwany w środę z powodu opadów deszczu mecz z Danielem Gimeno, wygrywając 6:2, 3:6, 6:3.

W argentyńskim starciu Federico Delbonis pokonał 3:6, 6:4, 6:2 Diego Schwartzmana. - Trudno grać przeciw koledze z reprezentacji, ale taki jest sport. W pierwszym secie byłem bardzo nieregularny, ale od drugiej partii grałem już konsekwentnie - przyznał oznaczony "czwórką" Delbonis. Ćwierćfinałowym rywalem Argentyńczyka będzie Inigo Cervantes. Hiszpan po dwóch tie breakach wyeliminował Blaza Rolę.