Anastazja Szoszyna z dziką kartą do eliminacji turnieju Katowice Open 2016

W Zielonej Górze rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym. Po tytuły w singlu sięgnęli Marcin Gawron i Anastazja Szoszyna, która wywalczyła dziką kartę do eliminacji turnieju WTA w Katowicach.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
WP SportoweFakty

W dwóch poprzednich edycjach ze zwycięstwa cieszyła się Magdalena Fręch, która w nagrodę otrzymywała również dziką kartę do głównej drabinki turnieju Katowice Open. Tym razem najlepsza singlistka kraju, podobnie jak triumfatorka Halowych Mistrzostw Polski Juniorek Weronika Falkowska, mogła liczyć na specjalny prezent od organizatorów do eliminacji zawodów rozgrywanych w stolicy Górnego Śląska.

W niedzielę tytuł po Fręch przejęła Anastazja Szoszyna, która pokonała w finale HMP Martę Leśniak 6:2, 6:2. Trenująca na stałe w akademii Andżeliki Kerber w Puszczykowie tenisistka zwyciężyła również w deblu wspólnie z Weroniką Domagałą.

Podwójny tytuł mistrza kraju zdobył także Marcin Gawron. Pochodzący z Nowego Sącza zawodnik pokonał w finale gry pojedynczej Adama Majchrowicza 6:3, 6:1. Gawron i Majchrowicz obronili razem mistrzostwo w deblu, zwyciężając w decydującym pojedynku parę Karol Drzewiecki i Szymon Walków 6:2, 7:5.

KOBIETY

finał gry pojedynczej:

Anastazja Szoszyna - Marta Leśniak 6:2, 6:2

finał gry podwójnej:

Weronika Domagała / Anastazja Szoszyna - Marcelina Podlińska / Patrycja Polańska 7:5, 6:3

MĘŻCZYŹNI

finał gry pojedynczej:

Marcin Gawron - Adam Majchrowicz 6:3, 6:1

finał gry podwójnej:

Marcin Gawron / Adam Majchrowicz - Karol Drzewiecki / Szymon Walków 6:2, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×