KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pocałunek z kobietą, nieodpowiednie towarzystwo - sprawdź, które z gwiazd tenisa wpadły na dopingu!

Kacper Kowalczyk
Kacper Kowalczyk
Na stosowaniu dopingu przyłapano również czołowych argentyńskich tenisistów początku XXI wieku

Argentyńscy muszkieterowie

Nandrolon - to ten środek znaleziono w kwietniu 2001 roku w organizmie 19-letniego Guillermo Corii, uczestnika turnieju w Barcelonie. Argentyńczyk został zdyskwalifikowany na dwa lata i ukarany karą w wysokości blisko 100 tys. dolarów. Trzeci singlista świata tłumaczył się tym, że jedynym suplementem jakiego używał, były multiwitaminy produkowane przez jedną z fabryk w New Jersey. Zlecił także specjalne badania laboratoryjne, które wykazały związek pomiędzy środkiem znalezionym w organizmie Argentyńczyka a przyjmowanymi przez niego tabletkami.

To wystarczyło ATP, które skróciło dyskwalifikację do siedmiu miesięcy, a tenisista z Rufino powrócił do zawodowych turniejów w marcu 2002. Pozwał nawet producenta tabletek, ale proces zakończył się ugodą na kwotę do dziś nieujawnioną.

Jego rodak, Juan Ignacio Chela dobrowolnie poddał się karze trzymiesięcznej dyskwalifikacji za stosowanie metylotestosteronu.

Aż 15 miesięcy bez rakiety w dłoni musiał spędzić Guillermo Canas, w którego próbce znaleziono diuretyk hydrochlorothiazidu. Ostatecznie Argentyńczyk udowodnił, że ten środek nie miał wpływu na jego organizm i został oczyszczony z zarzutów.

Największym echem odbiła się jednak sprawa Mariano Puerty, który w 2005 roku niespodziewanie znalazł się w finale Rolanda Garrosa, co od razu wzbudziło podejrzenia wielu fanów tenisa. Dwa lata wcześniej zawodnik z Cordoby przyłapany na stosowaniu sterydów anabolicznych, ale po złożeniu wyczerpujących wyjaśnień jego karę zmniejszono z 24 na 9 miesięcy.

Przypuszczenia okazały się prawdziwe, podobnie jak wynik testów po finale paryskiego turnieju. Argentyńczyka ukarano najpierw 8-letnią dyskwalifikacją, ale Międzynarodowy Trybunał do Spraw Sportu obniżył ją do dwóch sezonów.

Polub Tenis na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (14)
 • Andrzej99 Zgłoś komentarz
  No i niech ją zdyskwalifikują - będzie jednego wyjca mniej, nie będzie wqrwiać ludzi. jeszcze jakby Azarenkę złapali to by było fajnie.
  • Z Chelsea Zgłoś komentarz
   Teraz jest wybielanie Szarapowej na wp.pl. Zabrac ruskiej gnidzie wszystkie tytuły tak jak to zrobiono w kolarstwie z Armstrongiem. Te pismaki tak mają. Jak u nas albo u ruskich jakaś afera
   Czytaj całość
   lub przestępstwo to zaraz wywleka sie podobne z całego świata aby pokazać ze my niewinni bo gdzie indziej tez to robią. I tak własnie działa propaganda na zlecenie na wp.pl, a jednostronność artykułów i manipulacja łapkami przeraza.
   • Sharapov Zgłoś komentarz
    Come ON Marija i do przodu ;***
    • Sharapov Zgłoś komentarz
     Cała Polska z Mariją ;***
     • sekup Zgłoś komentarz
      Z wywiadu z Robertem Radwańskim [b]- Powiem szczerze, że kontrole antydopingowe w tenisie są bardzo częste. Agnieszka jest badana średnio 12-14 razy do roku. Praktycznie raz na miesiąc ma
      Czytaj całość
      kontrolę i to na całym świecie. Komisja jest w stanie wejść rano o szóstej do domu czy w Krakowie, czy w Warszawie, a podczas turniejów do hotelu i zrobić badanie.[/b] Czyli "Isia" podlega kontroli nie tylko podczas zawodów? [b]- Oczywiście, że nie. Oni mogą nawet w samolocie ją skontrolować. Jeśli upublicznisz wiadomość, że jedziesz pociągiem sześć godzin z punktu A do punktu B, to mogą wejść do przedziału i zaprosić do toalety na badanie. Tak było i proszę mi wierzyć, że wielokrotnie o szóstej rano ekipa antydopingowa pukała.[/b] A gdyby się nie otworzyło drzwi? [b]- To źle to się skończy. Kiedyś podobny problem miała Carolina Wozniacki. Podała swe miejsce pobytu, a potem, gdy komisja chciała ją zbadać, okazało się, że jej w nim nie ma i miała problem. Zasady walki z dopingiem są prowadzone bardzo ostro i to mi się podoba. Jestem zwolennikiem rygorystycznego podejścia: badania w każdej chwili, o każdej porze, gdziekolwiek.[/b]
      • Sharapov Zgłoś komentarz
       Polska z Maszą! ;**
       • Marlowe Zgłoś komentarz
        Jej koleżanka z łyżwiarstwa figurowego też chorowała na serduszko, jadła latami ten sam lek i została właśnie złapana mistrzyni Europy na lodzie.
        • Sharapov Zgłoś komentarz
         piękna Masza ;**
         • piotrek1978 Zgłoś komentarz
          jeszcze z 1-2 miejsc a wywalić resztę a polska już będzie wysoko ;) haha
          • -f-iolka Zgłoś komentarz
           Niketamid....wiecie, ze to glowny skladnik cardiamidu, glukardiamidu? :-) Na liscie srodkow zakazanych jest wiele lekow i suplementow dostepnych bez wiekszych problemow. Ale .....to w jakiej
           Czytaj całość
           dawce i w jakim celu sa brane to juz inna bajka.
           • Sharapov Zgłoś komentarz
            Marija kochamy Cię jesteś najlepsza slicznotko Polska z Tobą