Challenger Jönköping: Porażka Mateusza Kowalczyka i Andreasa Siljestroema

Mateusz Kowalczyk i Andreas Siljeström na I rundzie zakończyli zmagania w halowym turnieju ATP Challenger Tour na kortach twardych w szwedzkim Jönköping.

Rafał Smoliński
Mateusz Kowalczyk / Na zdjęciu: Mateusz Kowalczyk

Czwartkowy pojedynek polsko-szwedzkiej pary z Danielem Windahlem i Eliasem Ymerem trwał 70 minut. W pierwszym secie przełamań nie było, a w tie breaku grający z dziką kartą Szwedzi wygrali po zmianie stron cztery piłki z rzędu.

Drugą partię Mateusz Kowalczyk rozpoczął od utraty podania. W siódmym gemie w jego ślady poszedł Andreas Siljeström. Zdolni reprezentanci gospodarzy takiej okazji już nie zaprzepaścili i pewnie zwyciężyli w całym spotkaniu 7:6(3), 6:2.

W piątek Windahl i Ymer staną przed szansą na awans do półfinału gry podwójnej zawodów RC Hotel Open 2016. Ich przeciwnikami będą Amerykanin James Cerretani i Austriak Tristan-Samuel Weissborn.

RC Hotel Open 2016, Jönköping (Szwecja)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 42,5 tys. euro
czwartek, 10 marca

I runda gry podwójnej:

Daniel Windahl (Szwecja, WC) / Elias Ymer (Szwecja, WC) - Mateusz Kowalczyk (Polska, 4) / Andreas Siljeström (Szwecja, 4) 7:6(3), 6:2