WTA Indian Wells: Jans-Ignacik i Rosolska gorsze od półfinalistek Australian Open

Klaudia Jans-Ignacik i Alicja Rosolska odpadły w I rundzie gry podwójnej turnieju WTA Premier Mandatory rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells.

Alicja Rosolska była dla Klaudii Jans-Ignacik czwartą partnerką w sezonie. Wcześniej urodzona w Gdyni zawodniczka wystąpiła wspólnie z Paulą Kania (nie wygrały mecz w Auckland, Australian Open i Pucharze Federacji), Laurą Siegemund (ćwierćfinał w Sydney) i Barborą Krejcikovą (II runda w Ad-Dausze). Rosolska sezon rozpoczęła w razem z Gabrielą Dabrowski. Z Kanadyjką wygrały łącznie jeden mecz w Brisbane, Sydney i Australian Open. Później warszawianka występowała z różnymi partnerkami i skutek był marny. Odpadła w I rundzie w Dubaju (z Petrą Kvitovą), Ad-Dausze (z Naomi Broady) i Monterrey (z Anastazją Rodionową).

W Indian Wells Jans-Ignacik i Rosolska zanotowały pierwszy wspólny występ w WTA Tour od sierpnia 2012 roku (Cincinnati). Ich rywalkami były Yi-Fan Xu i Saisai Zheng, półfinalistki tegorocznego Australian Open. Polki przegrały z Chinkami 5:7, 6:7(1).

W pierwszym secie było siedem przełamań, z czego cztery na korzyść Xu i Zheng. W drugiej partii dla odmiany obie pary utrzymywały swoje podanie. W pierwszym gemie Chinki obroniły break pointa, a w drugim Polki wróciły z 0-40. Przy 3:4 Xu i Zheng miały jedną szansę na przełamanie, a przy 4:4 dwie szanse zmarnowały Jans-Ignacik i Rosolska. W tie breaku półfinalistki Australian Open przypieczętowały zwycięstwo.

W trwającym 99 minut spotkaniu Polki trzy razy przełamały rywalki. Chinki wykorzystały cztery z 16 break pointów. Dla Jans-Ignacik była to druga w sezonie konfrontacja z Xu i Zheng. W I rundzie turnieju w Sydney wspólnie z Laurą Siegemund pokonały późniejsze półfinalistki Australian Open 6:7(4), 6:2, 10-2.

Xu i Zheng w tym sezonie oprócz świetnego występu w Melbourne zaliczyły również finał w Shenzhen. W ubiegłym sezonie wygrały wspólnie dwa turnieje, w Stanfordzie i Tiencinie. W I rundzie tej pierwszej imprezy pokonały w trzech setach Klaudię Jans-Ignacik i Mirjanę Lucić-Baroni. O ćwierćfinał w Indian Wells Chinki zmierzą się z rozstawionymi z numerem trzecim Tímeą Babos i Jarosławą Szwiedową, które wygrały 6:4, 6:2 z Dariją Jurak i Laurą Siegemund.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 6,844 mln dolarów
czwartek, 10 marca

I runda gry podwójnej:

Yi-Fan Xu (Chiny) / Saisai Zheng (Chiny) - Klaudia Jans-Ignacik (Polska) / Alicja Rosolska (Polska) 7:5, 7:6(1)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)